اول واکسیناسیون یا ختنه؟
آنچه در این مطلب می‌خوانید

آیا ختنه کودک قبل از واکسیناسیون خوب است؟

بعد از واکسیناسیون چه مراقبت هایی لازم است؟!

ایمن سازی یا واکسیناسیون کودک که روشی شناخته شده می باشد، که به طور ایمنی از یک مقدار کوچکی از ویروس یا باکتری کشته شده یا ضعیف شده استفاده می کند، که به جهت پیشگیری از عفونت همان ویروس یا باکتری به کار گرفته شود.

زمان ایمن سازی، شکلی از این بیماری ضعیف شده به کودک تزریق می شود. بدن کودک در مقابل واکسن یک واکنش نشان می دهد، که منجر به تولید آنتی بادی های می شود که فرایندی خاص یا فرایندهای دیگر را در پیش دارد و باعث تقویت ایمنی بدن می شود.

سپس، در صورتی که مجددا در معرض ابتلا به این بیماری به طور واقعی باشد، سیستم ایمنی بدن برای مبارزه با عفونت آماده می شود. واکسیسناسیون در واقع به عنوان روشی برای جلوگیری از بیماری یا شدت آن می باشد.

چرا باید کودک با واکسیناسیون ایمن شود؟

هدف سلامت جهانی جلوگیری از بیماری می باشد. واکسیناسیون روشی سریعتر و آسانتر برای پیشگیری از بیماری می باشد که از درمان آن راحتتر می باشد.

اول واکسیناسیون یا ختنه؟

ایمن سازی یا همان واکسن زدن شما را از ابتلا به بیماری های جدی محافظت می کند و همچنین از شیوع آن بیماری و انتقال آن به بقیه جلوگیری می کند. در طول این سال ها با واکسیناسیون، بیماری های عفونی مثل سرخک، اوریون، و سرفه های مزمن کاهش یافته اند.

حال سوالی که مطرح است، آیا قبل از واکسیناسیون باید ختنه کرد یا بعد از آن؟

به گفته یکی از والدین، با واکسیناسیون می توان به جلوگیری از بسیاری از بیماری هایی که ممکن است در آینده بدن را تهدید کند، پرداخت. همانطور که تصمیم واکسیناسیون هرچه زودتر باید توسط والدین گرفته شود، در رابطه با ختنه هم همینطور صدق می کند. با مزایای پزشکی که ختنه روی سلامت پسران دارد، بسیار توصیه می شود که این جراحی هرچه زوتر صورت گیرد. به اینکه واکسیناسیون بعد از ختنه یا قبل از آن صورت گیرد، ارتباطی ندارد، بلکه هرکدام در زمان مناسب خودشان که در مطالب قبلی اشاره شده است، صورت گیرند. اما چون واکسن زدن عوارضی بعد از آن دارد، مثلا ممکن است تب به همراه داشته باشد، برای آسایش کودک بهتر است ختنه را به زمانی غیر روز واکسینه کردن موکول کنید.

2.5/5 - (2 امتیاز)

قابل توجه مراجعین محترم

در صورت بروز هرگونه مشکل در ارتباط با تلفن‌های کلینیک ختنه نوزادان تهران می‌توانید در تلگرام و یا دایرکت اینستاگرام پیام خود را ارسال نمایید. برای ارسال پیام روی پیام رسان مورد نظر کلیک نمایید.

advanced divider

پربازدیدترین نوشته‌ها

advanced divider
advanced divider

در شبکه های اجتماعی ما را دنبال کنید

اشتراک اين مطلب در شبكه های اجتماعی