تاثیر ختنه روی ازدواج
آیا ختنه مردان روی ازدواج تاثیر دارد؟
30 اردیبهشت 1397
افتادن حلقه بعد از ختنه
معمولا حلقه ختنه چند روز بعد می افتد؟
6 خرداد 1397
نمایش همه

چندماهگی برای ختنه با حلقه خوب است؟

بهترین سن ختنه نوزاد

بهترین سن ختنه نوزاد

با تولد نوزاد پسر، دغدغه والدین ،ختنه کودکشان می شود. اینکه در چه سنی نوزاد پسرشان را ختنه کنند!

از طرفی نگران درد و ناراحتی نوزاد هستند، از طرفی هم به دلیل ضرورت انجام این رویه، باید اضطراب و نگرانی خود را کنار بگذارند. در نتیجه باید تصمیم نهایی را گرفت. مواردی که ضرورت انجام این تصمیم را دوچندان می کند، مزایای ختنه در آینده نوزاد پسرشان می باشد. با برداشتن پوست ختنه از عفونت ادراری که در کمین کودک می باشد، جلوگیری می شود. هر چه در سنین پایین تر این جراحی صورت گیرد، هم برای نوزاد راحت تر است و هم برای والدین.

بهترین زمان برای ختنه نوزاد چه موقع می باشد؟

بهترین زمان برای ختنه نوزاد بین یک تا سه ماهگی می باشد. در یک تا سه ماهگی پوست نازک هست و زود جوش میخورد و حس درد هم کمتر هست.معمولا پزشکان قبل از این زمان را توصیه نمی کنند، چون کودک هنوز شرایطی دارد که باید بررسی و از سلامت او اطمینان حاصل شود. پس هر چه زودتر در زمان مقرر برای ختنه نوزاد اقدام شود،  آینده ای بهتر و پر از سلامتی به او داده شده است.

در ماه های اول بعد از تولد، نوزادان خونریزی کمتری دارند و درد کمتری در طی ختنه حس می کنند. بعد از تولد، عروق خونی اطراف آلت تناسلی کودک شروع به رشد می کنند و بزرگتر می شوند، پوست ختنه گاه تغییر می کند و آرام آرام سر آلت تناسلی را کاملا می پوشاند. هر چه دیرتر اقدام شود، خطرات و عوارض بیشتری در کمین نوزاد خواهد بود و برای جراحی نیاز به بخیه می باشد تا از خونریزی جلوگیری شود.

بهترین سن ختنه نوزاد

در صورت ختنه در بزرگسالی مشکلی پیش نمی آید؟

همانطور که اشاره شد، بهترین زمان در نوزادی می باشد، اما ممکن است بنا به شرایطی کودک در سنین پایین تر ختنه نشود. سوالی که پیش می آید، اینکه در سنین بالاتر مثلا بزرگسالی ایرادی ندارد؟ در هر سنی ختنه میتواند انجام بشود، اما فقط نوع جراحی و مراقبت های پزشکی آن فرق می کند. پس با این تعاریف ، در بزرگسالی نیز می تواند صورت گیرد.

از دو روش می توان برای ختنه بزرگسالان استفاده کرد. اولین روش، ترکیبی از بیهوشی و تکنیک جراحی، یعنی موگن می باشد.

روش دوم ختنه با حلقه مخصوص بزرگسالان (Shang Ring) می باشد که روشی سریع هم هست، تقریبا بدون درد و خونریزی، که بخیه کمتری در مقایسه با روش های جراحی نیاز دارد. هردو روش نتیجه خوبی به دنبال دارند، اما مدل انجام هر کدام متفاوت می باشد.

فقط در رابطه با ختنه با حلقه در بزرگسالی، نکاتی می باشد که باید به آن ها توجه داشت :

  • به مدت یک هفته قبل از انجام جراحی، آسپرین، وارفارین، یا داروهای ضد التهاب، مثل ایبوپروفن، ناپروکسین، Aleve یا دیکلوفناک و غیره مصرف نکنید. این داروها خون را رقیق می کنند.
  • محل ختنه را حتما تمیز کنید و شیو کنید تا به بهترین نحو، ختنه صورت گیرد.
  • روز جراحی، قبل از انجام ختنه غذا میل کرده باشید.
  • جای جراحی را قبل از انجام ختنه حتما با آب و صابون شستشو دهید.
  • در صورت داشتن مشکلی یا سوالی، حتما با پزشک مربوطه در میان بگذارید.

Call Now Button