تاثیر ختنه روی ازدواج
آنچه در این مطلب می‌خوانید

اهمیت ختنه مردان

چرا ختنه مردان قبل از ازدواج ضرروت دارد؟!

نگرانی هایی درباره ضرورت ختنه مردان در نوزادی می باشد. یک مسئله ای که در رابطه با ختنه نوزادان مطرح می باشد، منطقه عفونت ختنه گاه آن هاست. مقاله های بسیاری در رابطه با عفونت مجاری ادراری نوزادان پسر منتشر شده است که معمولا هم در کودکان ختنه نشده دیده می شود.

دیگر عواملی که اجبار به ختنه مردان می شود، بخاطر بیماری های منتقله جنسی می باشند. در ضمن اشاره شده است که مردان ختنه شده خطر زگیل های تناسلی، اورتریت نونگونوکال، و بیماری های کمری را کمتر کرده اند. در واقع با وجود پوست ختنه گاه همه این بیماری ها بیشتر و شایع تر می باشند. مثال بیماری هایی مثل هرپس ژنیتال، و سیفلیس در همسران مردان ختنه نشده بسیار گزارش شده است.

برخی بر این باور می باشند که چون ختنه مردان درد دارد و ممکن است عوارضی بعد از جراحی داشته باشد، سراغ این عمل سودمند نمی روند. اما کسانی که بر این عقیده می باشند که بدانند که زنانی که با مردان ختنه نشده ازدواج می کنند، فقط شیوع سرطان دهانه رحم را در آن ها افزایش می یابد.

تاثیر ختنه مردان روی ازدواج کردن

اخیرا یک نظرسنجی انجام شد که در آن سعی شده بود تفاوت بین حساسیت جنسی مردان ختنه شده با آن هایی که ختنه نشده بودند انجام گرفت. پرسشنامه هایی بین 1500 مردی که 50 سال بود ازدواج کرده بودند، پخش شد. به این جهت این پرسشنامه صورت گرفت که درجه تفاوت حساسیت جنسی بین مردان ختنه شده و ختنه نشده بررسی شود. حدود 70% پاسخ دهندگان ختنه نشده بودند، و حدودا 30% بقیه ختنه شده بودند.

نظرسنجی نشان می داد که بین حساسیت جنسی مردان ختنه شده و ختنه نشده تفاوت هایی در طول زندگی شان دیده می شده است. همچنین اشاره می کرد که مردان ختنه شده سازگاری جنسی بهتری نسبت به ازدواجشان داشتند. در ضمن اشاره شده بود که مردان ختنه نشده حساسیت جنسی بیشتری داشتند. در نتیجه در نهایت باز این می رسید که بهترین انتخاب، ختنه کودکان می باشد، زیرا در آینده آنان بسیار تاثیرگذار است.

4.2/5 - (12 امتیاز)

قابل توجه مراجعین محترم

در صورت بروز هرگونه مشکل در ارتباط با تلفن‌های کلینیک ختنه نوزادان تهران می‌توانید در تلگرام و یا دایرکت اینستاگرام پیام خود را ارسال نمایید. برای ارسال پیام روی پیام رسان مورد نظر کلیک نمایید.

advanced divider

پربازدیدترین نوشته‌ها

advanced divider
advanced divider

در شبکه های اجتماعی ما را دنبال کنید

اشتراک اين مطلب در شبكه های اجتماعی