ختنه مردان دیابتی
آنچه در این مطلب می‌خوانید

ختنه مردان دیابتی به دلیل نگرانی از تاثیر دیابت بر مدت زمان بهبودی پس از ختنه این بیماران را دچار تردید می‌کند. در این مطلب از کلینیک ختنه نوزادان تهران این موضوع را بررسی می‌نماییم.

آیا ختنه مردان دیابتی مجاز است؟

مردانی که دیابت دارند، می توانند بدون هیچ نگرانی و با ایمنی کامل ختنه را انجام دهند. ختنه های زیادی روی افراد بزرگسال مبتلا به دیابت انجام شده است. پس جای نگرانی ندارد.

چرا ختنه مردان دیابتی توصیه می‌شود؟

مردانی که دیابت دارند، اکثرا به احتمال زیاد دیده شده که بیماری فیموز پیشرفته داشته اند. این بیماری به دلیل بالانیتیس و بالانوپوتزیز بوده است؛ التهاب و عفونت پوست ختنه گاه می باشد.

شایع ترین دلیل بالانیتیس در مردان دیابتی عفونت قارچی می باشد. با این که اکثر اوقات بالانیتیس به خاطر عفونت قارچی می باشد، می تواند با آنتی بیوتیک و داروهای ضد قارچی درمان شود. ادامه این بیماری منجر به تولید فیبروز، زخم فورموز می شود که در نهایت بیماری فیموز را در بردارد.

فیموز در مردان دیابتی ها بیشتر فیبروتیک می باشد و معمولا هم نسبت به کرم کورتیکواسترویید واکنش کمی نشان می دهد. در نتیجه ختنه مردان دیابتی موثرترین روش برای درمان بالانیتیس و فیموز است. مردان دیابتی ممکن است همچنین این جراحی می‌تواند جنبه زیبایی برای آنان داشته باشد و به جنبه پزشکی آن توجهی نداشته باشند. پس بهتر است دلایل انجام ختنه و ضرورت آن برای دیابتی ها را با دقت تحقیق کنید و بدانید که انتخاب درستی کرده اید.

همانطور که هر روش درمانی برای بیماران دیابتی کنترل شده باید باشد، با این وجود برای انجام ختنه و جراحی هم باید برای بیماری دیابت آن ها در نظر گرفته شود.

استفاده از بیحسی موضعی

در ختنه مردان دیابتی از بی‌حسی موضعی استفاده می‌شود. مردان دیابتی اغلب دارای شرایط پزشکی مثل فشار خون بالا، مشکلات قلبی، و مشکلات ریه و نوروپاتی هستند. بی حسی موضعی هم برای آن ها ممکن است خطراتی را در پیش داشته باشد؛ خصوصا اگر کنترلی روی قضیه نباشد.

این یکی از معدود اقداماتی است که متخصصان باید در رابطه با ختنه این مردان برای بیحسی موضعی توجه داشته باشند. در حقیقت بالای 90% از ختنه هایی که توسط متخصصان اورولوژی انجام می شود، به صورت بی حسی موضعی انجام می شود.

کاهش میزان خطر ابتلا به عفونت

برای کم کردن خطر عفونت پس از ختنه مردان دیابتی، آنتی بیوتیک تجویز می شود. این موضوع نشان داده که خطر ابتلا به عفونت در آن ها با چنین روشی کاهش یافته است.

لطفا به این مطلب امتیاز دهید

قابل توجه مراجعین محترم

در صورت بروز هرگونه مشکل در ارتباط با تلفن‌های کلینیک ختنه نوزادان تهران می‌توانید در تلگرام و یا دایرکت اینستاگرام پیام خود را ارسال نمایید. برای ارسال پیام روی پیام رسان مورد نظر کلیک نمایید.

advanced divider

پربازدیدترین نوشته‌ها

advanced divider
advanced divider

در شبکه های اجتماعی ما را دنبال کنید

اشتراک اين مطلب در شبكه های اجتماعی