ارتباط ختنه و دیابت
آنچه در این مطلب می‌خوانید

آیا مردانی که مبتلا به دیابت می باشند، می توانند ختنه کنند؟

مردانی که دیابت دارند، می توانند بدون هیچ نگرانی و با ایمنی کامل ختنه را انجام دهند. ختنه های زیادی روی افراد بزرگسال مبتلا به دیابت انجام شده است. پس جای نگرانی ندارد.

علل اینکه مردان دیابتی مجاز به ختنه شدن هستند، چیست؟

مردانی که دیابت دارند، اکثرا به احتمال زیاد دیده شده که بیماری فیموز پیشرفته داشته اند. این بیماری به دلیل بالانیتیس و بالانوپوتزیز بوده است؛ التهاب و عفونت پوست ختنه گاه می باشد.

شایع ترین دلیل بالانیتیس در مردان دیابتی عفونت قارچی می باشد. با این که اکثر اوقات بالانیتیس به خاطر عفونت قارچی می باشد، می تواند با آنتی بیوتیک و داروهای ضد قارچی درمان شود. ادامه این بیماری منجر به تولید فیبروز، زخم فورموز می شود که در نهایت بیماری فیموز را در بردارد.

فیموز در مردان دیابتی ها بیشتر فیبروتیک می باشد و معمولا هم نسبت به کرم کورتیکواسترویید واکنش کمی نشان می دهد. در نتیجه ختنه موثرترین روش برای درمان بالانیتیس و فیموز در مردان دیابتی می باشد. مردان دیابتی ممکن است ختنه را به عنوان روشی زیبایی در نظر بگیرند، و به جنبه پزشکی آن توجهی نداشته باشند. پس بهتر است دلایل انجام ختنه و ضرورت آن برای دیابتی ها را با دقت تحقیق کنید و بدانید که انتخاب درستی کرده اید.

ارتباط ختنه و دیابت

همانطور که هرروش درمانی برای بیماران دیابتی کنترل شده باید باشد، با این وجود برای انجام ختنه و جراحی هم باید برای بیماری دیابت آن ها در نظر گرفته شود.

ایمنی بهتر برای ختنه مردان دیابتی با بیحسی موضعی :

مردان دیابتی اغلب دارای شرایط پزشکی مثل فشار خون بالا، مشکلات قلبی، و مشکلات ریه و نوروپاتی هستند. بی حسی موضعی هم برای آن ها ممکن است خطراتی را در پیش داشته باشد؛ خصوصا اگر کنترلی روی قضیه نباشد.

این یکی از معدود اقداماتی است که متخصصان باید در رابطه با ختنه این مردان برای بیحسی موضعی توجه داشته باشند. در حقیقت بالای 90% از ختنه هایی که توسط متخصصان اورولوژی انجام می شود، به صورت بی حسی موضعی انجام می شود.

کاهش میزان خطر ابتلا به عفونت در بیماران دیابتی :

برای کم کردن خطر عفونت پس از ختنه، با آنتی بیوتیک این وضعیت کنترل می شود. این موضوع نشان داده که خطر ابتلا به عفونت در آن ها با چنین روشی کاهش یافته است.

پربازدیدترین نوشته‌ها

advanced divider
advanced divider

در شبکه های اجتماعی ما را دنبال کنید

اشتراک اين مطلب در شبكه های اجتماعی

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram