کودکان ختنه شده از زمان تولد
آنچه در این مطلب می‌خوانید

بهترین سن ختنه نوزاد

همانطور که می دانید ختنه پسران در اسلام بسیار سفارش شده است.

دلیلش هم بخاطر عفونت های ادراری است که ممکن است بعدا برای کودک مشکل ایجاد کند. البته در دختران عفونت ادرار بیشتر شایع است. اما در پسرانی هم که زیر یک سال هستند و هنوز ختنه نشده اند، این عارضه بیشتر دیده می شود. درست است که با افزایش سن کودک، به جای بی حسی از بیهوشی استفاده می شود، اما دلیل بر دیر اقدام کردن برای ختنه نیست. خونریزی هایی که ناشی از انجام ختنه می باشند، معمولا بین یک تا سه ماهگی بسیار کم می باشند. پس نگران این موضوع هم می توان نبود. چون با افزایش سن و انجام ختنه، احتمال خونریزی بیشتر است و حتی استرس و نگرانی بیشتری هم به خانواده وارد می شود.

مزایای ختنه کردن از لحاظ بهداشتی و پزشکی :

بهداشت راحت تر : ختنه شستشوی آلت تناسلی کودک را راحت تر می کند. شستشوی زیر پوست ختنه گاه کودکانی که ختنه نشده اند، معمولا به این راحتی نیست. اما در ختنه چون پوست ختنه گاه برداشته می شود، این شستشو برای پدر و مادر و فرزند در آینده راحت تر خواهد بود. هچنین احتمال عفونت را کاهش می دهد.

تاخیر در ختنه نوزادان پسر

کاهش خطر ابتلا به عفونت های دستگاه ادراری : خطری که به طور کلی عفونت دستگاه ادراری مردان را تحت تاثیر قرار می دهد. اما این عفونت معمولا در مردانی که ختنه نشده اند شایع تر می باشد. عفونت های شدید ادراری زودرسی که کلیه ها را از بین می برد و یا به آن ها آسیب می رساند.

کاهش خطر عفونت های منتقله از راه جنسی : مردان ختنه شده معمولا در معرض خطر کمتری از عفونت های منتقله جنسی می باشند. مثل ایدز. البته شیوه زندگی سالم و رابطه جنسی سالم نیز در این مساله بسیار موثر می باشد.

پیشگیری از عفونت آلت تناسلی : گاهی اوقات، پوست ختنه گاه آن هایی که ختنه نشده اند، دچار فیموز یا تنگی به عبارتی می شود. این عارضه می تواند منجر به التهاب پوست ختنه گاه یا سر آلت تناسلی شود.

کاهش خطر سرطان آلت تناسلی : گرچه سرطان آلت تناسلی نادر است، و در مردانی که ختنه شده اند نیز کمتر دیده می شود. در کل، سرطان دهانه رحم در زنانی که با همسران ختنه شده رابطه دارند، بسیار کمتر دیده می شود.

همچنین باید یاداوری کنیم که ختنه ممکن است برای نوزادان نارس مناسب نباشد تا زمانی که درمان شان در بیمارستان کامل شود. یا برای آن هایی که اختلالات لخته شدن خون دارند.

لطفا به این مطلب امتیاز دهید

قابل توجه مراجعین محترم

در صورت بروز هرگونه مشکل در ارتباط با تلفن‌های کلینیک ختنه نوزادان تهران می‌توانید در تلگرام و یا دایرکت اینستاگرام پیام خود را ارسال نمایید. برای ارسال پیام روی پیام رسان مورد نظر کلیک نمایید.

اینستاگرام کلینیک ختنه نوزادان تهران
advanced divider

پربازدیدترین نوشته‌ها

advanced divider
advanced divider

در شبکه های اجتماعی ما را دنبال کنید

اشتراک اين مطلب در شبكه های اجتماعی

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram