شیردادن به نوزاد قبل از ختنه
آنچه در این مطلب می‌خوانید

شیردهی قبل از جراحی

معمولا قبل از اینکه کسی بیهوشی عمومی شود، غذاها و مایعات برای او ممنوع می شود. به دلیل خطر استفراغ می باشد و ممکن است همین استفراغ به ریه برسد و باعث یکسری مشکلات شود. در بزرگسالان، نخوردن چیزی به معنای نخوردن هیچ نوشیدنی و غذایی قبل از نیمه شب قبل از جراحی می باشد. با این حال، ناشتا بودن به مدت 8 ساعت یا بیشتر می تواند برای نوزاد و بچه های کوچک تر خیلی استرس زا باشد و هشت ساعت بدون شیردهی و غذا خوردن واقعا غیر قابل تصور است.

بیمارستان ها و متخصصین بیهوشی می گویند که نوزادان و  کودکان نیاز به یکسری دستورالعمل های مختلف برای گرسنه ماندن دارند. تحقیقات اخیر متخصصین بیهوشی کودکان نشان می دهد که شیوه های متفاوت در هر بیمارستانی متفاوت است. اما اکثر بیمارستان ها قانون 2، 4، 6، 8 را برای مصرف مواد غذایی و مایعات قبل از جراحی دنبال می کنند.

بالای 2 ساعت قبل از جراحی : مایعات شفاف مثل آب، آب سیب، ژلاتین ساده

بالای 4 ساعت قبل از جراحی : شیر مادر

بالای 6 ساعت قبل از جراحی : طبق برنامه نوزاد

بالای 8 ساعت قبل از جراحی : غذاهای جامد

شیردادن به نوزاد قبل از ختنه

برخی از متخصصین بیهوشی شیر مادر را به عنوان یک مایع شفاف می دانند. به خاطر اینکه سریعتر هضم می شود و به نوزاد اجازه می دهد تا 2 الی 3 ساعت قبل از جراحی شیر مادر بنوشند.

برای اینکه یک نوزاد شیرخوار 3 یا 4 ساعت قبل از جراحی در آرامش باشد، پرستاری نکردن از او می تواند یک چالش بزرگی باشد. این ممکن است یک فرصتی برای پدر باشد که آرامش را برای کودک فراهم کند. یا کودک را در آغوش نگه داشته تکان دهید. نشستن ممکن است هم والدین را عصبی کند هم کودک را، به خاطر اینکه نوزاد هر نشانه ای که شما از او نگهداری می کنید یا تفسیر می کند.

زمانی که کودک زیر تیغ جراحی می رود، در برخی بیمارستان ها در کنار کودک باید بمانید تا خوابش ببرد، نیاز است که نوزاد شیر داده شود. به شیر دادن ادامه دهید چون ممکن است خوب پرستاری نشود. از پرستاران بخواهید در صورتی که اتاق مخصوصی برای شیردوشیدن می باشد، این کار را انجام دهید. حتما شیرتان را از قبل دوشیده باشید و کنار نوزاد نگه دارید. حتی در صورتی هم پیش نوزاد نبودید، شیری که دوشیده بودید به کودک کمک می کند.  

لطفا به این مطلب امتیاز دهید

قابل توجه مراجعین محترم

در صورت بروز هرگونه مشکل در ارتباط با تلفن‌های کلینیک ختنه نوزادان تهران می‌توانید در تلگرام و یا دایرکت اینستاگرام پیام خود را ارسال نمایید. برای ارسال پیام روی پیام رسان مورد نظر کلیک نمایید.

advanced divider

پربازدیدترین نوشته‌ها

advanced divider
advanced divider

در شبکه های اجتماعی ما را دنبال کنید

اشتراک اين مطلب در شبكه های اجتماعی