ختنه-بد
آنچه در این مطلب می‌خوانید

ختنه بد چیست؟ ممکن است این عبارت را در اینترنت و شبکه‌های اجتماعی دیده باشید و اگر نوزاد پسر دارید فکر شما را به خود مشغول کرده باشد. در این مطلب کلینیک ختنه نوزادان تهران در مورد این موضوع توضیح خواهیم داد.

ختنه بد چیست؟

قبل از اینکه وارد بحث ختنه بد بشویم اول باید تعریف صحیحی از این جراحی رایج مردانه داشته باشیم. ختنه به برداشتن پوست پوشاننده سر آلت میگویند که برداشتن این پوست از روی سر آلت باعث میشود که زیر این پوست با ادرار مرطوب نماند و محل تجمع میکرب نشود پس این جراحی در اصل یک عمل بهداشتی هست و به خودی خود بد محسوب نمیشود.

اما گاهی پیش می آید که این جراحی به وسیله افراد غیرپزشک و با علم کم انجام میشود که ممکن هست به علت دانش کم نتوانند شکل صحیح این جراحی را انجام بدهند و باعث نارضایتی فرد یا والدین او و در اصطلاح ختنه بد بشوند. نکاتی که باید در نظر داشته باشیم این هست که برای انجام این جراحی حتما باید به پزشک با تجربه در این زمینه مراجعه کرد تا از این مشکل جلوگیری شود.

آیا ختنه بد قابل ترمیم است؟

البته خبر خوب این هست که بخش قابل توجهی از موارد ختنه بد با انجام عمل مجدد قابل ترمیم هستند. این ترمیم حتی در سن بزرگسالی هم قابل انجام هست و فقط درصد کمی از موارد غیر قابل ترمیم هستند. البته باید به این نکته توجه داشت که تشخیص بروز این مشکل هم با پزشک هست یعنی در مواردی فرد از شکل ظاهری آلت خود رضایت ندارد و معتقد است ختنه بد انجام شده در حالی که در معاینه معلوم می‌شود که شرایط طبیعی هست و انتظارات فرد واقع گرایانه نیست.

آیا این مشکل باعث بروز نارضایتی جنسی می‌شود؟

گاهی مواردی مانند زودانزالی و یا کاهش لذت جنسی به به این مشکل ارتباط داده می‌شود. در حالی که این موضوعات در بالای ۹۰ درصد موارد ناشی از مشکلات روانشناسی و یا عدم آشنایی با تکنیکهای صحیح رابطه جنسی هستند که با مراجعه به متخصص روانپزشکی و سکس تراپیست به راحتی درمان میشوند و ارتباط دادن تمام موارد اختلالات رابطه جنسی به ختنه بد پایه و اساس علمی ندارد.

در هر صورت مثل همیشه پیشگیری بهتر از درمان هست و بهترین راه جلوگیری از عوارض این مشکل مراجعه به پزشک متخصص ختنه و انجام صحیح این جراحی از ابتدا است.

4.8/5 - (5 امتیاز)

قابل توجه مراجعین محترم

در صورت بروز هرگونه مشکل در ارتباط با تلفن‌های کلینیک ختنه نوزادان تهران می‌توانید در تلگرام و یا دایرکت اینستاگرام پیام خود را ارسال نمایید. برای ارسال پیام روی پیام رسان مورد نظر کلیک نمایید.

advanced divider

پربازدیدترین نوشته‌ها

advanced divider
advanced divider

در شبکه های اجتماعی ما را دنبال کنید

اشتراک اين مطلب در شبكه های اجتماعی