ختنه با بیهوشی بهتر است یا بی حسی؟
آنچه در این مطلب می‌خوانید

ختنه با بیهوشی بهتر است یا بی حسی؟ این سوالی است که برخی پدران و مادران نوزادان پسر از پزشکان متخصص ختنه می‌پرسند. در ادامه این مطلب از کلینیک ختنه نوزادان تهران به این سوال پاسخ خواهیم داد.

ختنه با بیهوشی برای چه سنی توصیه می‌شود؟

سن طلایی ختنه یک تا سه ماهگی است. پزشکان توصیه می کنند فرزندان پسرتان را تا شش ماهگی ختنه کنید. و اگر به تعویق افتاد حداکثر تا سن سه سالگی این جراحی را انجام دهید. به این دلیل کهیک پسربچه سه ساله به جنسیتش آگاه می باشد و موقع ختنه کردن، احساس تعرض به هویت و جنسیتش را دارد.

بنابراین بر روحیه اش اثر منفی می گذارد. پزشکان توصیه می کنند اگر می خواهید کودکتان را بعد از سن سه سالگی ختنه کنید از روش بیهوشی استفاده کنید بهتر است.از انجام عمل بی حسی در چنین سنی اجتناب کنید زیرا کودک در این شرایط می تواند مراحل عمل ختنه را ببیند و این مساله تاثیر منفی در روحیه او خواهد گذاشت. به همین دلیل توصیه می‌شود برای کودکان بالای سه سال ختنه با بیهوشی انجام شود.

عوارض ختنه در کودکی چیست؟

خونریزی یکی از عوارضیست که بعد از ختنه کردن پیش می آید. در واقع والدین بعد از ختنه پسران شان باید شرایط را طوری فراهم کنند که هیچ گونه آسیبی به کودک وارد نشود که باعث خونریزی شود. در ضمن والدین باید کودکشان را از شیطنت و بازیگوشی منع کنند که آسیبی به کودک بعد از عمل ختنه نرسد.

24 الی 48 ساعت بعد از ختنه کردن کودک، استراحت باید کنند. برای باز کردن پانسمان ختنه هم باید نظر پزشک ختنه را بپرسید، معمولا هم باز کردن پانسمان ختنه بعد از گذشت 24 ساعت ایرادی ندارد.

ختنه با بیهوشی توسط چه کسی انجام می‌شود؟

ختنه با بیهوشی یا بدون آن باید توسط متخصص ختنه ماهر انجام شود. در صورت نیاز به بیهوشی باید تجهیزات در کلینیک ختنه یا بیمارستان مورد نظر وجود داشته و متخصص بیهوشی نیز به تیم ختنه اضافه شود. لازم به ذکر است در کلینیک ختنه نوزادان تهران واقع در پاسداران تنها ختنه نوزادان زیر شش ماه توسط دکتر امیربهتاش امیری متخصص ختنه انجام می‌شود. والدین می‌توانند جهت هماهنگی با تلفن‌های مرکز تماس حاصل فرمایند.

3.7/5 - (15 امتیاز)

قابل توجه مراجعین محترم

در صورت بروز هرگونه مشکل در ارتباط با تلفن‌های کلینیک ختنه نوزادان تهران می‌توانید در تلگرام و یا دایرکت اینستاگرام پیام خود را ارسال نمایید. برای ارسال پیام روی پیام رسان مورد نظر کلیک نمایید.

advanced divider

پربازدیدترین نوشته‌ها

advanced divider
advanced divider

در شبکه های اجتماعی ما را دنبال کنید

اشتراک اين مطلب در شبكه های اجتماعی