تاثیر ختنه روی لذت جنسی | کلینیک ختنه نوزادان تهران
آنچه در این مطلب می‌خوانید

تاثیر ختنه روی لذت جنسی چیست؟ آیا ختنه تاثیری در احتمال بروز بیماری‌های منتقله از راه رابطه جنسی دارد؟ در این مطلب به سوالاتی از این دست پاسخ خواهیم داد.

ختنه پسران

قبل از اینکه در مورد تاثیر ختنه روی لذت جنسی صحبت کنیم لازم است کمی در مورد ختنه توضیح دهیم. این جراحی شامل برداشتن همه‌ یا بخشی از پیش‌پوست (غلفه) از آلت تناسلی می‌باشد. این کار با جراحی یا روش‌های مختلفی مثل حلقه انجام می‌شود. ختنه پسران در ایران اغلب در ماه اول یا دوم تولد و یا بر اساس نظر پزشک اطفال مشخص می‌شود. اما در کشوری همانند امریکا، این عمل معمولاً در دوره‌ٔ نوزادی و اغلب قبل از ترخیص نوزاد از بیمارستان انجام می‌شود و در دین یهود، در هشت روزگی نوزاد اقدام به انجام این عمل می‌کنند.

تاثیر ختنه در کاهش احتمال ابتلا به ایدز

اینکه انقدر طرفداران ختنه پسران بسیار شده است، حتی در دنیا، به خاطر این است که: بر اساس یکسری ارزیابی‌ها، یکسری برتری‌ها در ختنه پسران دیده شده. که به عوارض کوچک بعداز آن می‌ارزد. انجام ختنه پسران یا حتی در مردان، به جلوگیری از عفونت‌های ادراری، ابتلا به اچ‌آی‌وی (HIV) بسیار کمک می‌کند. حتی انتقال برخی عفونت‌های آمیزشی و سرطان آلت تناسلی مردان را کاهش می‌دهد.

تاثیر ختنه روی لذت جنسی

طبق همین تحقیقات و نظریه‌ها، نشان داده شده که اصلا ختنه در کودکان پسر اثر منفی روی عملکرد یا حساسیت آلت تناسلی به لحاظ جنسی ندارد. حتی می‌تواند رضایت جنسی را بیش‌تر کند.

تاثیر ختنه روی لذت جنسی

ولی زمانی که ختنه توسط یک فرد ناشی یا کسی که آموزش ندیده انجام شود، عوارض ناخواسته بعد از عمل و نیز در اینده برای پسر خواهد داشت. که شاید از عوارض بد ختنه کردن یا ختنه نادرست، می‌توان به انزال زودرس، کوچکی آلت و غیره اشاره کرد. از این جهت، والدین باید اطلاعات صحیحی در مورد ختنه و تاریخچه آن کسب کنند. حتی روش درست آن را دریافت کنند و طبق آن اقدام کنند.

در کنار همه این‌ها، بهتر است مزایای ختنه در نظر گرفته شود، صرف نظر از اولویت‌های فرهنگی و غیره!

حتما بعد از ختنه بدانند که چه باید بکنند چه نکنند. تکنیک‌های کاهش درد غیر دارویی هم می‌تواند صورت گیرد. برای مثال یکسری وضعیت‌های مشخص برای قرارگیری بدن، یا دادن پستانک به کودک می‌تواند به کاهش درد او کمک کند.

4.8/5 - (5 امتیاز)

قابل توجه مراجعین محترم

در صورت بروز هرگونه مشکل در ارتباط با تلفن‌های کلینیک ختنه نوزادان تهران می‌توانید در تلگرام و یا دایرکت اینستاگرام پیام خود را ارسال نمایید. برای ارسال پیام روی پیام رسان مورد نظر کلیک نمایید.

advanced divider

پربازدیدترین نوشته‌ها

advanced divider
advanced divider

در شبکه های اجتماعی ما را دنبال کنید

اشتراک اين مطلب در شبكه های اجتماعی

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram