ختنه غلط چه عوارضی به دنبال دارد؟ | دکتر امیری
آنچه در این مطلب می‌خوانید

ختنه غلط چه عوارضی به دنبال دارد؟ بارها به این نکته اشاره نموده ایم که ختنه نوزادان پسر یک ضرورت است. اما نزد یک فرد خبره در این کار باید انجام شود. جالب است بدانید یکی از قدیمی‌ترین انواع جراحی ختنه بوده است و در واقع می توان گفت قدمت آن به 15 هزار سال پیش بر می گردد. اما در صورتی که به متخصص مربوطه مراجعه نشود عوارضی به دنبال دارد که در ادامه توضیح می‌دهیم.

فواید ختنه نوزاد پسر

قبل از اینکه در مورد عوارض ختنه غلط توضیح دهیم لازم است به صورت مختصر به فواید آن اشاره کنیم. از جمله شامل کاهش میزان عفونت، جلوگیری از سرطان آلت تناسلی مردان، کاهش میزان بیماری های مقاربتی و ایدز می باشد. عفونت ادراری در نوزادان پسر در صورتی که همان دوران نوزادی جراحی نشوند، گریبان گیرشان می شود. چون کلیه نوزادان به عفونت خیلی حساس بوده و ممکن است اسکار آن روی بدن بمونه و همین اسکار عوارضی مثل فشار خون به دنبال دارد.

میزان شیوع عفونت ادراری و باکتریمی (وجود باکتری در خون) به طور مشخص و حدود ۲۰ برابر در پسران ختنه نشده بالاتر است. یک نکته جالبی که گفته شده، در یهودی ها و نیز مسلمانان سرطان آلت تناسلی بسیار نادر یا اصلا نمی باشد. اما در مسیحی ها و هندوها سرطان ناحیه تناسلی مردان بسیار دیده می شود سومین سرطان شایع دستگاه تناسلی مردان است. و دلیلش همان ختنه نوزادان پسر است.

ختنه نوزادان پسر

ختنه غلط چه عوارضی به دنبال دارد؟

مهمترین عارضه ختنه غلط خونریزی است همچنین احتمال عفونت محل جراحی نیز وجود دارد. در ضمن تنگی نوک مجرا دیده میشه که تا زمانی که کودک حتی دستشویی رفتن به تنهایی را یاد نگرفته، متوجه نمی شوید. این تنگی باعث علائم انسدادی شده و هیچگاه در حدی نیست که سبب اثر سوء روی مثانه و کلیه ها بشود.

5/5 - (2 امتیاز)

قابل توجه مراجعین محترم

در صورت بروز هرگونه مشکل در ارتباط با تلفن‌های کلینیک ختنه نوزادان تهران می‌توانید در تلگرام و یا دایرکت اینستاگرام پیام خود را ارسال نمایید. برای ارسال پیام روی پیام رسان مورد نظر کلیک نمایید.

advanced divider

پربازدیدترین نوشته‌ها

advanced divider
advanced divider

در شبکه های اجتماعی ما را دنبال کنید

اشتراک اين مطلب در شبكه های اجتماعی