ختنه عامل پیشگیری از std
آنچه در این مطلب می‌خوانید

ختنه عامل پیشگیری از  بیماری‌های std

در موضوع ختنه مردان، اثبات شده است که به طور قابل ملاحظه‌ای میزان خطر انتقال بسیاری از بیماری‌های std را کاهش می‌دهد، بر این اساس یک بررسی سیستماتیک با جزییات از این بحث علمی انجام شده است، که تعیین می‌کند بین ختنه مردان و خطر بیماری‌های منتقله جنسی  و نیز بیماری‌های دیگر در زنان چه ارتباطی است.

متدها و روش‌ها

تحقیقات پایگاه داده‌ای با عنوان ختنه و زنان، حدود 68 مقاله مرتبط در این باره مطرح کرده است، معاینات بیبلیوگرافی از این مقاله‌ها 14 مقاله به انتشار رسیده است.

در طی این بررسی‌ها چه نتایجی به دست آمده؟

ارزیابی داده‌ها از مطالعات در رابطه با کاهش خطر بیماری‌های منتقله جنسی یا std در زنان با ختنه مردان، حتی در بحث انتقال ژنوتایپ های اچ‌پی‌وی و سرطان‌های رحمی صورت گرفته است.

داده‌ها از آزمایشات کنترل شده تصادفی و دیگر مطالعاتی می‌باشند که همسران مردان ختنه شده تایید کردند، با این محتوا که نه تنها میزان انتقال ویروس اچ‌پی‌وی در آن‌ها کاهش پیدا کرده، بلکه کلایمیدیا، واژنوسیس باکتریال و نیز زگیل تناسلی تا حد ممکنی کاهش یافته است، در ویروس هرپس تناسلی نوع 2، این شواهد ترکیبی می‌باشند، همسران این مردان میزان گونوره، ترشحات زنانه‌شان کم‌تر نشده بود.

ختنه عامل پیشگیری از std

 

جمع بندی نهایی به کجا رسید؟

بر اساس تحقیقات انجام شده ختنه عامل پیشگیری از بیماری‌های std است، ختنه مردان خطر انکوژنیک ژنوتایپ های اچ‌پی‌وی، سرطان رحم، تی واژینالیس، واژنوسیس باکتریال، و تا حد ممکن زگیل‌های تناسلی در زنان را کاهش داده است، این کاهش در خطر بیماری‌های منتقله جنسی و سرطان حم، مزایای بسیاری به همراه داشته است، طوری که ختنه مردان را به عنوان یک سلامت عمومی و نجات دهنده زندگی عموم، معرفی کرده است، طبق استراتژی‌های پیشگیری که برای بیماری‌های منتقله جنسی در پیش گرفتند، این روش یکی از موارد پیش رو است.

پربازدیدترین نوشته‌ها

advanced divider
advanced divider

در شبکه های اجتماعی ما را دنبال کنید

اشتراک اين مطلب در شبكه های اجتماعی

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram