اهمیت ختنه کردن
آنچه در این مطلب می‌خوانید

اهمیت ختنه کردن :

در بسیاری از مطالب اشاره شده است که ختنه برداشتن پوست ختنه گاه می باشد. این پروسه برای نوزادان پسری که تازه متولد شده اند، صورت می گیرد. ایالات متحده آمریکا هم جز کشورهایی می باشد که جراحی ختنه نوزادان پسر در آنجا صورت می گیرد. می توان بعد از سن نوزادی هم او را ختنه کرد، اما پروسه جراحی پیچیده تر می شود.

برای برخی از خانواده ها، ختنه یک سنت و بخاطر مذهب می باشد. طوری که برای آن جشن نیز می گیرند.

اما چرا اهمیت ختنه انقدر زیاد است و به انجام آن بسیار توصیه شده است؟

آکادمی آمریکایی کودکان اشاره می کند که مزایای ختنه بیش از عوارض بعد از آن می باشد. طوری که تصمیم انجام آن به دوش خانواده ها می باشد که در سنین پایین بدون بیهوشی صورت گیرد یا با جراحی در سنین بالا.

ختنه مزایای بسیار مختلفی دارد که عبارتند از :

بهداشت بهتر و راحت تر. با ختنه بهداشت و شستشوی آلت تناسلی راحت تر می شود. با اینکه، پسرانی که ختنه نشده اند می توانند آموزش داده شوند که آلت شان را بسیار تمیز شستشو دهند، اما باز هم هیچ کدام از این روش ها جای ختنه و برداشتن پوست ختنه گاه را نمی گیرند.

کاهش خطر ابتلا به عفونت های دستگاه ادراری. خطر عفونت دستگاه ادراری در مردان خیلی کم است، اما این عفونت ها بیشتر در مردان ختنه نشده دیده می شود و رایج هم هست. عفونت های شدید هم در سال های اول زندگی کودکان پسر می تواند مشکلات کلیوی خطرناکی را برای آن ها به همراه داشته باشد.

اهمیت ختنه کردن

کاهش خطر عفونت منتقله جنسی. مردانی که ختنه شده اند احتمال کمتری دارد که در معرض عفونت های منتقله جنسی باشند، مثل HIV. با تمام این ها باید اصول بهداشتی در برقراری روابط جنسی رعایت شود.

پیشگیری از مشکلات آلت تناسلی. گاه اوقات، پوست ختنه گاه در آلت تناسلی مردان دچار مشکل فیموز می شود. همین می تواند منجر به التهاب پوست ختنه گاه یا سر آلت تناسلی شود.

کاهش خطر سرطان آلت تناسلی. گرچه سرطان آلت تناسلی نادر است، در مردان ختنه شده هم خیلی کم گزارش شده است. علاوه بر این، سرطان دهانه رحم در زنانی که رابطه جنسی با همسران ختنه شده دارند، کمتر می باشد.

در صورتی که مشکلات و اختلالات لختگی خون می باشد، ممکن است ختنه صورت نگیرد. همچنین، ختنه ممکن است برای نوزادان نارس هم مناسب نباشد، نوزادانی که نیاز به مراقبت های ویژه در بیمارستان دارند یا با آلت تناسلی غیر نرمالی متولد می شوند. ختنه روی باروری تاثیری ندارد، و همچنین روی لذت جنسی مردان یا همسران شان نیز ندارد.

لطفا به این مطلب امتیاز دهید

قابل توجه مراجعین محترم

در صورت بروز هرگونه مشکل در ارتباط با تلفن‌های کلینیک ختنه نوزادان تهران می‌توانید در تلگرام و یا دایرکت اینستاگرام پیام خود را ارسال نمایید. برای ارسال پیام روی پیام رسان مورد نظر کلیک نمایید.

advanced divider

پربازدیدترین نوشته‌ها

advanced divider
advanced divider

در شبکه های اجتماعی ما را دنبال کنید

اشتراک اين مطلب در شبكه های اجتماعی