مزایای ختنه کردن
آنچه در این مطلب می‌خوانید

در مورد ختنه مردان ، متخصصین بر این نظر هستند که باید والدین را در رابطه با روش انجام ختنه و مزایای ان مطلع کرد. در رابطه با حذف پوست آلت تناسلی بررسی مطالعات بسیاری نیز صورت گرفته است. از تاثیر آن بر روی عملکرد جنسی گرفته تا تاثیرات آن روی سلامت جنسی آقایان، که والدین را در گرفتن تصمیم نهایی آن ها کمک می کند.

ختنه یک روش مطمئن می باشد، اما با این حال یک نوع جراحی می باشد و باید از آن مراقبت شود. بزرگترین خطراتی که ممکن است به همراه داشته باشد، به خاطر برشی که زده می شود، عفونت و خونریزی ممکن است باشد. با مراقبت های کامل و مناسب، و بررسی های متعدد، می توان از این عارضه ها جلوگیری کرد. دو مورد از مزایای بزرگ ختنه شستشوی راحت تر و کاهش خطر عفونت دستگاه ادراری می باشد.

مزایای بی نظیر ختنه مردان :

1 : کاهش خطر بیماری ها STD

طبق تحقیقاتی که صورت گرفته خطر انتقال بیماری ایدز به اندازه 50 الی 60 درصد کاهش یافته است. در واقع بخاطر باکتری هایی که زیر پوست ختنه گاه جمع می شود، (میکروبیوم) خطر ابتلا به عفونت HIV نیز بالاتر می رود.

2 : کاهش خطر سرطان پروستات

مزایای ختنه مردان

تحقیقاتی که در موسسه Quebec’s INRS-Institut Armand-Frappier مونترال در رابطه با پیشگیری از بیماری های منتقله جنسی صورت گرفته، نتایج بر این قرار بوده که ختنه می تواند خطر سرطان پروستات را نیز کاهش دهد. مردان ختنه شده و ختنه نشده را مورد تحقیق قرار دادند و تشخیص سرطان پروستات در افرادی داده شده بود که ختنه نشده بودند. معمولا نوزادانی که ختنه می شوند در آینده 14 درصد کمتر از ختنه نشده ها در معرض سرطان پروستات قرار می گیرند.

3 : عوارض و خطرات با بزرگتر شدن بیشتر می شوند و همه به انتخاب برمی گردند

عوامل خطرزای بسیاری می باشند که بعد از ختنه ممکن است به احتمال خیلی کمی با آن ها روبرو شوید، مثل خونریزی، عفونت، یا برداشتن بیش از اندازه پوست ختنه گاه، سخت ادرار کردن و جای زخم. البته در هرسنی این علائم متفاوت می باشد. طبق تحقیقاتی که صورت گرفته، پسران بین سنین 1 تا 10 سال، 20 برابر بیشتر در برابر عوارض ناشی از بعد ختنه قرار دارند؛ در مقایسه با نوزادانی که بعد از تولد ختنه می شوند. پس سن در ختنه حرف اول را می زند و هرچه زودتر این جراحی صورت گیرد، عوارض کمتری هم بعد از آن خواهد داشت.

لطفا به این مطلب امتیاز دهید

قابل توجه مراجعین محترم

در صورت بروز هرگونه مشکل در ارتباط با تلفن‌های کلینیک ختنه نوزادان تهران می‌توانید در تلگرام و یا دایرکت اینستاگرام پیام خود را ارسال نمایید. برای ارسال پیام روی پیام رسان مورد نظر کلیک نمایید.

advanced divider

پربازدیدترین نوشته‌ها

advanced divider
advanced divider

در شبکه های اجتماعی ما را دنبال کنید

اشتراک اين مطلب در شبكه های اجتماعی