ختنه مردان و ترشح زنان
آنچه در این مطلب می‌خوانید

ختنه مردان خطر ابتلا به ویروس HIV و برخی بیماری های منتقله جنسی را کاهش می دهد. مطالعاتی در رابطه با ختنه مردان و خطر ابتلا به اچ آی وی و عفونت های جنسی نیز صورت گرفته که پیامدهای بهداشتی و سلامتی ختنه برای زنان را به همراه داشته است.

چه متدهایی در این مطالعه مورد بررسی قرار گرفته است؟

مردانی که ایدز نداشتند، در این تحقیق شامل می شدند، و به صورت تصادفی برخی ختنه شان به تاخیر افتاده بود یا فوری انجام داده بودند. علائم ژنیتال ، BV و تریکوموناس در زنانی که با این شرکت کنندگان ازدواج کرده بودند، نشان می داد که آن ها هم به ویروس HIV مبتلا نیستند.

سه نوع آزمایش تصادفی و مطالعات متعددی انجام شد که نشان می داد با ختنه مردان خطر انتقال عفونت HIV به همسرانشان بسیار کمتر بوده است. حتی نتیجه جالب دیگری که در این مطالعات مورد توجه بود، این بود که آن هایی که ختنه شده اند، همسرانشان دچار بیماری های ژنیتال کمتری شده بودند. در ضمن هیچ اصری از ترشح مجرای ادراری یا دیسوری در مردان ختنه شده دیده نشده بود.

ختنه مردان و ترشح زنان

اگر ختنه به طور وسیع و گسترده ای برای پیشگیری از ویروس HIV مردان صورت گیرد، ممکن است حتی در مباحث دیگری مثل STI و غیره تاثیرگذار باشد و خطر انتقال را کاهش دهد. همانطور که اشاره شد در همسران مردان ختنه شده اثری از باکتری واژینوسیس یا BV، و عفونت تریکوموناس واژینال یافت نشده بود.

علاوه تاثیر ختنه روی ترشح زنان همچنین می توان به لذت جنسی همسران مردان ختنه شده اشاره کرد.

در ضمن جدای از اینکه گفته شد ختنه مردان از انتقال بیمارهای عفونی و جنسی جلوگیری می کند، در واقع به داشتن یک رابطه جنسی سالم و ایمن کمک می کند.

در مطالعه ای که در سال 2014 صورت گرفت، آن هایی که حضور داشتند، قبل از انجام جراحی ختنه پرسیده شد که چقدر طول کشید تا به انزال رسیدند، و همچنین سه ماه بعد از ختنه همین سوال دوباره تکرار شد. مردان اعلام کرده بودند که میانگین 20 ثانیه بعد از اینکه آلت شان تغییر شکل پیدا کرد. محققان به این مشکوک بودند که ممکن است بیشتر طول کشیده باشد، به خاطر اینکه بر این عقیده بودند، ختنه حساسیت آلت تناسلی را کاهش می دهد.

در واقع این آقایانی که ختنه شده بودند، لذت جنسی همرانشان بیشتر بوده و سلامت جنسی کاملی داشتند. همچنین سال 2011 دوباره با مطالعه و تحقیقاتی که صورت گرفت، مردان ختنه شده و همسرانشان در معرض کمتری از خطر انتقال ویروس hpv بودند. معمولا هم گزارشاتی از همسرانشان گرفته شد که حاکی از این بود که به خاطر رعایت بهداشت و سلامتی جنسی، لذت جنسی شان بسیار بالاتر بوده است.

لطفا به این مطلب امتیاز دهید

قابل توجه مراجعین محترم

در صورت بروز هرگونه مشکل در ارتباط با تلفن‌های کلینیک ختنه نوزادان تهران می‌توانید در تلگرام و یا دایرکت اینستاگرام پیام خود را ارسال نمایید. برای ارسال پیام روی پیام رسان مورد نظر کلیک نمایید.

advanced divider

پربازدیدترین نوشته‌ها

advanced divider
advanced divider

در شبکه های اجتماعی ما را دنبال کنید

اشتراک اين مطلب در شبكه های اجتماعی