ضرورت برداشتن پوست ختنه گاه
آنچه در این مطلب می‌خوانید

چرا در ختنه پوست ختنه گاه برداشته می شود؟

ختنه پسران از جمله موضوعاتی می باشد که به عنوان موضوعی مهم برای سلامت جنسی در جامعه پزشکی در دنیا مورد بحث قرار گرفته است. به نظر علت جالب بودن و بحث برانگیز بودن این موضوع چیست؟! بخشی از دلیل آن ممکن است به خاطر این باشد که هیچ شواهد قطعی نیست که بتواند روی موضوع ختنه مخالفت کند.

نکته مهمی که در ختنه مورد بحث می باشد، جراحی کوچکیست که روی پوست ختنه گاه صورت می گیرد و پوست ختنه گاه برداشته می شود. دلایل قانع کننده ای می باشد که والدین را به این سمت وا می دارد تا ختنه را انجام دهند.

یکسری از مزایای ختنه را آورده ایم که عبارتند از :

ختنه روی عملکرد یا میل جنسی مردان تاثیر بدی نمی گذارد.

زمانی که پسری یا مردی ختنه نشده باشد، رطوبتی که بین آلت تناسلی و پوست ختنه گاه می ماند، باعث می شود محیطی مناسب برای رشد باکتری ها باشد. به این معنی که خطر ابتلا به عفونت را بالاتر می برد و نیز باعث گسترش ویروس ها می شود.

برداشتن پوست ختنه گاه باعث از بین بردن آن محیط گرم و مرطوبی مناسب رشد ویروس ها از جمله ویروس HIV می شود، و از بروز عفونت های منتقله جنسی جلوگیری مثل سیفلیس، هرپس و کانکروئید جلوگیری می کند.

ضرورت برداشتن پوست ختنه گاه

با ختنه شدن و برداشتن پوست ختنه گاه خطر ابتلا به سرطان گردنه رحم در همسر مرد، کاهش می یابد.

با برداشتن پوست ختنه گاه دیگر اتفاق خوبی که می افتد، خطر انتقال ویروس HV و STI بسیار کاهش می یابد.

برای اینکه آلت تناسلی مرد بدون آلودگی و باکتری بماند، در 100درصد مواقع غیر ممکن است می باشد. در واقع با ختنه است که وظیفه این پاکیزه بودن و سلامت بودن بالاتر می رود.

پس در صورتی که هنوز پسر خود را ختنه نکرده اید، زودتر اقدام کنید و نزد پزشک متخصص مراجعه کرده و این جراحی را هرچه زودتر انجام دهید. در واقع با این کار فرزند خود را از بروز خطرات احتمالی در آینده محفوظ نگه داشته اید.

لطفا به این مطلب امتیاز دهید

قابل توجه مراجعین محترم

در صورت بروز هرگونه مشکل در ارتباط با تلفن‌های کلینیک ختنه نوزادان تهران می‌توانید در تلگرام و یا دایرکت اینستاگرام پیام خود را ارسال نمایید. برای ارسال پیام روی پیام رسان مورد نظر کلیک نمایید.

advanced divider

پربازدیدترین نوشته‌ها

advanced divider
advanced divider

در شبکه های اجتماعی ما را دنبال کنید

اشتراک اين مطلب در شبكه های اجتماعی