سرطان پروستات | غده پروستات
آنچه در این مطلب می‌خوانید
لطفا به این مطلب امتیاز دهید

ابتلا به سرطان پروستات

غده پروستات :

پروستات غده‌ای است که در سیستم تولید مثل مردان تولید می‌شود. این غده به تولید مایعی که اسپرم را حمل می‌کند، کمک می‌کند؛ به اندازه یک گردو. غده پروستات زیر مثانه قرار گرفته است. جایی که این اندام ادرار را جمع آوری می‌کنند و تخلیه می‌کنند. جلوی رکتوم قرار گرفته‌اند. پروستات بخشی از مجاری ادراری را نیز در برگرفته. بخاطر همین است که برخی از مردان مشکلات ادراری را تجربه می کنند. خصوصا زمانی که غده پروستات بزرگ شده باشد.

سرطان پروستات زمانیست که سلول های سرطانی در غده پروستات شکل می گیرند. حدود یک از 9 مرد گفته می شود که سرطان پروستات دارند. حدود 192000 مورد جدید سرطان پروستات در سال گزارش می شود. و تقریبا 33000 مرد که بخاطر این بیماری تاثیر می گذارند. (در آمریکا)

عوامل خطرزای سرطان پروستات درصورتی افزایش می یابد که در سنین 65 سالگی یا بالاتر باشید. یا اینکه ممکن است سابقه سرطان پروستات داشته باشید. علائم و نشانه های سرطان پروستات شامل یک هفته داشتن ادرار ضعیف یا توقف و شروع ادرار می باشد. کمر درد، درد موقع انزال یا ادرار کردن، یا خون در ادرار دیدن.

خبرهای خوب اینست که مردان می توانند از این سرطان نجات پیدا کنند. بعنوان مثال بیش از 3 میلیون مرد در امریکا هستند که از این سرطان نجات پیدا کرده اند.

سن چه تاثیری در بزرگ شدن غده پروستات دارد؟

سرطان پروستات | غده پروستات

سرطان پروستات در مردان زیر 4 سال نادر است. خطر ابتلا به این سرطان با افزایش سن بالا می رود. حدود 6 تا از 10 مرد در سنین 65سالگی یا بالاتر، تشخیص سرطان پروستات داده می شوند. میانگین میزان تشخیص سرطان پروستات در امریکا، 66 سالگی ست.

اگر کمتر از 40سال دارید، نیازی به سونوگرافی و غیره نیست. اگر بین 55 تا 69 سال هستید، متوسط میزان خطر سرطان پروستات رادارید. اگر کسی هم دارید که در خانواده دچار این سرطان شده، باید حتما پزشک در سنین کمتر از 55 سال مشورت کنید. اگر پوست تیره یا سیاهی دارید، بهتر است در سنین 45سالگی سراغ پزشک بروید.

گزینه های درمانی برای این مشکل چیست؟

اورولوژیست یکی از متخصصینی ست که می تواند این سرطان را درمان کند. متخصص ارولوژی درمان های متفاوتی براساس ویژگی های سرطان مورد نظر و اهداف آن ها برای مراقبت ارائه می دهد.

مثلا برخی مردان می خواهند پروستات را هرچه زودتر بردارند. بنابراین نگرانی از بابت آن ندارند. بقیه ممکن است درمان خاصی را انجام ندهند. بخاطر اینکه نگران بی اختیاری ادراری می باشند. یا عدم عملکرد درست نعوظ که می تواند ناشی از درمانهای پروستات باشد.

گزینه های درمانی برای پیشگیری یکی ختنه می باشد، دیگری برای سرطان جراحی، و پرتودرمانی ست.

قابل توجه مراجعین محترم

در صورت بروز هرگونه مشکل در ارتباط با تلفن‌های کلینیک ختنه نوزادان تهران می‌توانید در تلگرام و یا دایرکت اینستاگرام پیام خود را ارسال نمایید. برای ارسال پیام روی پیام رسان مورد نظر کلیک نمایید.

اینستاگرام کلینیک ختنه نوزادان تهران
advanced divider

پربازدیدترین نوشته‌ها

advanced divider
advanced divider

در شبکه های اجتماعی ما را دنبال کنید

اشتراک اين مطلب در شبكه های اجتماعی

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram