ختنه نشدن و ام‌اس
آنچه در این مطلب می‌خوانید

کجا ختنه کنیم و به چه روشی ختنه کنیم!

والدین دنبال روشی هستند که برای نوزاد با بیشترین راحتی و بهترین نتیجه همراه باشد. در پاسخ به این سوال که کجا ختنه کنیم باید بگوییم که امروزه به طور معمول ختنه نوزادان در کلینیک ختنه و توسط متخصص اطفال و نوزادان انجام میشود. انتخاب از بین دو روش مرسوم ختنه یعنی ختنه با حلقه و ختنه سنتی هم بستگی به سن فرزند دلبند شما دارد به طوریکه برای شیرخواران زیر شش ماه بهترین روش روش حلقه هست و برای اطفال بالای یک سال بهترین روش روش سنتی(جراحی) میباشد.

اولین روش، ختنه به روش سنتی :

این روش برای اطفال بالای یک سال مناسب هست که در این روش پوست پوشاننده ناحیه گلانس با قیچی بریده میشود و لبه های آن را برمیگردانند و به بدنه آلت بخیه میکنند.

روش دوم، ختنه به روش حلقه :

این روش برای شیرخواران زیر شش ماه مناسب ترین روش هست. در روش حلقه، یک حلقه به دور آلت تناسلی نوزاد قرار داده میشود و دور آن با نخ خوب بسته می شود تا خون به قسمت بالایی نرسد.

کم کم خود این قسمت خشک می شود و در نهایت می افتد.

بهترین روش ختنه

 

سومین روش، روش کلیپس نقره ای :

در این روش که اخیرا وارد کشور شده و قبلا استفاده نمی شده، روش کلیپس نقره ای می باشد که به علت عوارض زیاد معمولا مورد استفاده قرار نمیگیرد.

در این روش، پوست دور کلاهک آلت تناسلی با دستگاه برداشته می شود و بدون اینکه نیاز به حلقه و یا بخیه ای برای ختنه باشد، پانسمان کوچکی انجام می شود. 

چهارمین روش، ختنه به روش لیزر :

ختنه کردن با لیزر یکی از روش هایست که کمتر انجام می شود. در این روش بافت زیر پوست مجرای آلت تناسلی با لیزر سوزانده می شود.

پربازدیدترین نوشته‌ها

advanced divider
advanced divider

در شبکه های اجتماعی ما را دنبال کنید

اشتراک اين مطلب در شبكه های اجتماعی

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram