کجا ختنه کنیم؟
آنچه در این مطلب می‌خوانید

کجا ختنه کنیم؟ دکتر ختنه خوب کیست؟ این سوالاتی است که ذهن بسیاری از والدین را به خود مشغول نموده است. والدینی که فرزند پسر دارند، به خوبی درک می کنند که وقتی در خانواده ای فرزند پسر به دنیا می آید، پدر و مادر باید به فکر ختنه کردن نوزاد خود باشند و اولین سوالی که برای آنها پیش می آید این است که کجا ختنه کنیم؟

قبل از این‌که به این سوال پاسخ دهیم لازم به ذکر است که ختنه یکی از عمل های متداول در پزشکی است که از سالیان بسیار قبل در بین انسان ها رواج داشته و برای نوزادان پسر انجام می شده است. امروزه نیز این کار در بسیاری از کشور های دنیا انجام می شود چرا که اهمیت آن از نظر پزشکی، بهداشتی، دینی و غیره به خوبی اثبات شده و بر همگان روشن گردیده است.

کجا ختنه کنیم؟

حال بیشتر در خصوص پاسخ سوال “کجا ختنه کنیم؟” توضیح می‌دهیم. باید گفت که ختنه یک عمل ساده، متداول و در عین حال دارای ظرافت است که نیاز به دقت، مهارت و تجربه کافی در این زمینه دارد. پزشکان در دوره تحصیل پزشکی خود اصول تئوری و عملی این عمل را آموزش می بینند. در کشور ما عمل ختنه در بسیاری از بیمارستان ها، درمانگاه ها، کلینیک ها و مطب ها انجام می شود و پزشکان از رشته های مختلف مبادرت به انجام آن می نمایند. اما حقیقت این است که عمل ختنه را معمولا متخصصین اطفال و نوزادان، متخصصین جراحی عمومی، متخصصین اورولوژی (کلیه و مجاری ادراری) انجام می دهند.

با توجه به این که ختنه برای نوزادان پسر فقط یک بار در طول عمر آنها انجام می شود، بنابراین این که کجا ختنه کنیم خیلی مهم است. هر چند باید این را ذکر کنیم که در موارد معدودی متاسفانه به دلیل این که ختنه به خوبی انجام نشده یا مراقبت های بعد از ختنه رعایت نشده است، نوزاد باید مجددا عمل جراحی اصلاحی دیگری را متحمل شود تا مشکل پیش آمده ناشی از عمل ختنه قبلی بر طرف گردد.

بهترین مرکز ختنه

اما اگر شما والدین گرامی در جستجوی مرکزی برای انجام ختنه نوزاد خود هستید و می پرسید که کجا ختنه کنیم، به نکاتی که در ادامه اشاره می شوید دقت نمایید. نکته اول این است که مطمئن شوید انجام عمل ختنه توسط پزشک متخصص انجام می شود و فرد دیگری غیر از پزشک این کار را انجام نمی دهد. مورد بعدی که باید به آن توجه کرد، بهداشت و تمیز بودن محلی که ختنه در آنجا انجام می گردد است.

علاوه بر این حتما باید از ابزار ها و وسایل استریل و بدون آلودگی میکروبی استفاده شود تا منجر به بروز عفونت در موضع عمل نشود. تجربه و مهارت پزشکی که می خواهد ختنه را انجام دهد نیز از جمله فاکتور های مهمی است که والدین برای تصمیم گیری در خصوص ختنه فرزند پسر خود باید مد نظر قرار دهند.

در پایان این اطمینان را به شما می دهیم که اگر در انتخاب پزشک مورد نظر برای ختنه نوزاد خود نکات مذکور در بالا را رعایت نمایید، ختنه فرزند شما در بهترین شرایط بدون نگرانی انجام شده و به سرعت بهبودی حاصل خواهد شد.

4.6/5 - (18 امتیاز)

قابل توجه مراجعین محترم

در صورت بروز هرگونه مشکل در ارتباط با تلفن‌های کلینیک ختنه نوزادان تهران می‌توانید در تلگرام و یا دایرکت اینستاگرام پیام خود را ارسال نمایید. برای ارسال پیام روی پیام رسان مورد نظر کلیک نمایید.

advanced divider

پربازدیدترین نوشته‌ها

advanced divider
advanced divider

در شبکه های اجتماعی ما را دنبال کنید

اشتراک اين مطلب در شبكه های اجتماعی

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram