نکاتی در رابطه با ختنه پسران
آنچه در این مطلب می‌خوانید

بعد از ختنه پسران حتما شده دستپاچه شده و نگران شده اید، و نمی دانستید چه کنید! برای این موضوع نکاتی را در رابطه با ریزه کاری های بعد از ختنه نوزادان پسر آورده ایم.

از دست زدن به ناحیه زخم یا جراحی شده خودداری کنید!

تا جایی که می توانید سعی کنید به آلت تناسلی نوزاد تا زمانی که بهبود یابد، دست نزنید. اجازه دهید خودش بهبود پیدا کند. در صورتی که مداوما بخواهید قسمت جراحی شده را لمس کنید، حتی اگر هم به خوبی بهبود پیدا کرده باشد، منجر به عفونت خواهد شد. در ضمن به یاد داشته باشید که آلت تناسلی نوزاد خیلی حساس است، آن هم بعد از اینکه جراحی شده باشد، حتی درد بیشتری هم دارد.

صبر داشته باشید و اجازه دهید جای ختنه خود به خود خوب شود!

ژل پترولیوم یا وازلین :

نکاتی در رابطه با ختنه پسران

از ژل پترولیوم یا وازلین برای بهبودی نوزاد استفاده کنید. معمولا پزشکان و پرستاران پیشنهاد می دهند که استفاده کنید و از این روش استفاده کنید. به آلت تناسلی نوزاد کمک می کند تا به پوشک نچسبد.

فقط حواستان باشد که به آرامی ژل را بمالید. هر زمان که پوشک کودک را عوض کردید، و یا بعد از شستنش یا حمام کردنش، از این ژل یا وازلین استفاده کنید.

اجازه دهید جای زخم هوا بخورد!

زمانی که پوشک کودک را عوض می کنید، بعد از زدن ژل پترولیوم، اجازه دهید جای زخم کمی هوا بخورد. به اندازه 5 دقیقه خوب است، سپس پوشک کودک را ببندید.

در ضمن پوشک نوزاد را خیلی محکم نبندید. همین فشار باعث می شود آلت تناسلی کودک اذیت شود.

جای زخم را تمیز نگه دارید!

یک نکته مهمی که بعد از ختنه نوزاد خیلی مهم است، تمیز نگه داشتن آن است. زمانی که نوزاد را حمام می کنید، یادتان باشد که از آب گرم و یک لیف نرم استفاده کنید. آلت تناسلی نوزاد را به آرامی شستشو داده و با یک حوله یا پارچه تمیز خشک کنید. از صابون استفاد نکنید. (صابون بدون بو خوب است) زمانی که پوشکش را عوض کردید، به جای آن یک پارچه با آب گرم نه خیلی داغ بردارید و با دقت هرگونه کثیفی را از بدن نوزاد پاک کنید.

حواستان باشد به آرامی این کار را انجام دهید.

یادتان باشد که در صورت هرگونه علائم غیر عادی یا عفونت در کودک، با پزشک مربوطه تماس بگیرید یا در اسرع وقت نزد پزشک مراجعه کنید. معطل نکنید و هرگونه سوالی که در این باره دارید از پزشک بپرسید.

لطفا به این مطلب امتیاز دهید

قابل توجه مراجعین محترم

در صورت بروز هرگونه مشکل در ارتباط با تلفن‌های کلینیک ختنه نوزادان تهران می‌توانید در تلگرام و یا دایرکت اینستاگرام پیام خود را ارسال نمایید. برای ارسال پیام روی پیام رسان مورد نظر کلیک نمایید.

advanced divider

پربازدیدترین نوشته‌ها

advanced divider
advanced divider

در شبکه های اجتماعی ما را دنبال کنید

اشتراک اين مطلب در شبكه های اجتماعی