ختنه کودکان ۶ ساله | کلینیک ختنه نوزادان تهران | دکتر امیری
آنچه در این مطلب می‌خوانید

ختنه کودکان ۶ ساله و به طور کلی کودکان و مراقبت‌های آن همیشه مورد سوال بوده است. با اینکه به کرات در وبلاگ‌های این سایت تاکید نمودیم که ختنه نوزادان پسر باید از یک تا شش ماهگی و به روش ختنه با حلقه انجام شود اما ممکن است برخی خانواده‌ها به دلایل مختلف این جراحی را به تعویق بیاندازند. به همین دلیل لازم دانستیم در مورد مراقبت بعد از ختنه کودکان توضیح دهیم.

پس از ختنه کودکان ۶ ساله چه انتظاری می‌رود؟

بعد از انجام جراحی ختنه، ممکن است از دیدن آلت تناسلی کودک متورم، دردناک و کبود می شود. بسته به اینکه کودک باشد یا نوزاد، ممکن است کمی هم خونریزی داشته باشد. آلت تناسلی کودک را می توان با گاز و ژل پترولیوم بعد از جراحی پانسمان کرد. اگر گاز استفاده شده باشد، باید دستورالعمل های پزشک را تا زمانی که گاز را بردارید، رعایت کنید. برای برداشتن گاز ابتدا با آب گرم خیسش کنید، سپس به آرامی گاز را بردارید.

در بحث ختنه کودکان ۶ ساله لازم است به این نکته توجه فرمایید که کودک ممکن است خیلی راحت نخوابد، و به خاطر جای ختنه، به دلیل بهبودی اش به نظر ناراحت برسد. کودک می تواند فعالیت های عادی خود را دوباره انجام دهد، اما معمولا برخی باز دچار درد هستند و نمی توانند زیاد تکان بخورند. معمولا 2 یا 3 روزی زمان می خواهند تا به حالت عادی خود برگردند.

اگر کودک پنبه ریز می بندد، از ژل پترولیوم به همراه پنبه ریز هر دفعه که تعویض می کنید، استفاده کنید. همچنین پوشک کودک را خیلی محکم نبندید. اگر هم که لباس زیر می پوشد، چک کنید که لباس زیر آلت تناسلی کودک را لمس نکند و اذیتش نکند.

با این مراقبت ها یک ایده کلی به شما داده می شود تا هر چه زودتر به بهبودی کودکتان کمک کنید. البته ناگفته نماند که هر کودکی بسته به شرایطش، سرعت بهبودی ش فرق می کند. با دنبال کردن مراحل زیر به کودکتان در بهبودی اش کمک کنید.

مراقبت‌های ختنه کودکان ۶ ساله چیست؟

  • چند روزی اجازه دهید کودک بخوابد. خوابیدن به بهبودی سریعتر کودک کمک می کند.
  • کودکتان باید چند روزی از انجام هرکاری اجتناب کند. مثل دوچرخه سواری، یا استفاده از اسباب بازی هایی که باید روی آن ها بنشیند. تقریبا 3 تا 4هفته باید رعایت کند.
  • یکی از مراقبت‌های لازم پس از ختنه کودکان ۶ ساله عدم فعالیت فیزیکی شدید است. پس به کودک اجازه ندهید که ورزش های فشرده و سنگین انجام دهد، مثل دویدن، یا فعالیت ورزشی در مدرسه، به مدت 4 تا 6 هفته.
  • فرزندتان می تواند روز بعد از جراحی حمام برود. اما اجازه ندهید تا 5 الی 7 روز در وان بخوابد یا آب بازی کند.
  • فرزندتان باید قادر باشد به مدرسه یا مهد بعد از 2 یا 3 روز برگردد.

رژیم غذایی کودک به چه صورت باید باشد؟

مایعات به مقدار زیاد، در 24 ساعت اولیه به او بدهید تا از کم آبی بدن جلوگیری شود. از مایعات شفاف استفاده کنید، مثل آب، آب سیب، و غیره. در صورت دیدن تغییری در عادت روده ای کودک بعد از جراحی، می توانید با پزشک مربوطه تماس بگیرید. البته چنین حالتی معمولا شایع می باشد و اگر دیدید تا 2 روز کامل شکم کودک کار نکرد، آن موقع می توانید با پزشک تماس بگیرید.

نکات مهم در مراقبت از زخم ختنه کودکان ۶ ساله چیست؟

برای مراقبت از زخم ختنه کودکان ۶ ساله و به طور کلی کودکان لازم است به این نکات توجه بفرمایید:

  • دست‌هایتان را قبل از تماس جای زخم بشویید.
  • جای زخم را روزانه با آب گرم بشویید و اجازه دهید خشک شود. از هیدروژن پروکساید یا الکل استفاده نکنید، زیرا روند درمان را کند می کند. با گاز می توانید محل زخم را بانداژ کنید. هر روز بانداژ را عوض کنید.
  • محل زخم را خشک کرده و تمیز کنید.

سخن آخر

در کلینیک ختنه نوزادان تهران واقع در پاسداران تنها ختنه نوزادان زیر شش ماه توسط دکتر امیربهتاش امیری متخصص ختنه انجام می‌شود. والدین می‌توانند جهت هماهنگی با تلفن‌های مرکز تماس حاصل فرمایند. والدین محترم می‌توانند پاسخ سوالات خود را در صفحه سوالات رایج ختنه و یا با مطالعه مطالب آموزشی ختنه در سایت بیابند. همچنین در صورت داشتن هرگونه سوال می‌توانید آن را در واتس اپ یا اینستاگرام کلینیک ختنه نوزادان تهران ارسال نمایید. همچنین چند ویدئوی آموزشی در صفحه فیلم ختنه برای آموزش والدین قرار داده شده است که مشاهده آن را به شما توصیه می‌کنیم.

3.3/5 - (35 امتیاز)

قابل توجه مراجعین محترم

در صورت بروز هرگونه مشکل در ارتباط با تلفن‌های کلینیک ختنه نوزادان تهران می‌توانید در تلگرام و یا دایرکت اینستاگرام پیام خود را ارسال نمایید. برای ارسال پیام روی پیام رسان مورد نظر کلیک نمایید.

advanced divider

پربازدیدترین نوشته‌ها

advanced divider
advanced divider

در شبکه های اجتماعی ما را دنبال کنید

اشتراک اين مطلب در شبكه های اجتماعی