عوارض-ختنه-بد
آنچه در این مطلب می‌خوانید

عوارض ختنه بد چیست؟ آیا انجام این جراحی می‌تواند سلامت نوزاد را به خطر اندازد؟ چقدر احتمال بروز مشکلات ناشی از ختنه نوزادان وجود دارد؟ در این مطلب کلینیک ختنه نوزادان تهران به این سوالات و نگرانی والدین در مورد این موضوع پاسخ می‌دهیم.

مهم‌ترین عوارض ختنه بد و درمان آن چیست؟

ختنه بد یکی از موضوعاتی هست که میتواند ذهن بعضی از والدین را قبل از انجام ختنه به خود مشغول نماید. واقعیت این هست که در صورتیکه ختنه به وسیله پزشک با تجربه انجام شود، احتمال بروز ختنه بد بسیار ناچیز خواهد بود. هر چند که به هر حال ختنه یک جراحی هست و مثل هر جراحی دیگری ممکن است با عوارضی همراه شود اما این موضوع نباید باعث ترس از انجام این عمل جراحی مفید بشود.

عمده عوارضی که منجر به ختنه بد میشوند معمولا شامل کم یا زیاد برداشتن پوست است که خوشبختانه امروزه هر دو مورد راه حل دارند. در مواردی که پوست کم برداشته شده با یک عمل جراحی ترمیمی بقیه پوست برداشته می‌شود و حالت طبیعی ایجاد می‌شود. در مواردی که پوست زیاد برداشته شده است از روش جراحی گرفت پوستی استفاده میشود. بدبن معنا که از پوست نواحی دیگر مثل پوست کیسه بیضه یک گرفت پوستی برداشته میشود و به پوست تنه آلت اضافه میشود.

سایر عوارض

سایر عوارض ختنه بد مانند آسیب به آلت معمولا در حالتی اتفاق می‌افتد که ختنه به وسیله افراد غیر پزشک انجام شود که امروزه با توجه به گستردگی دسترسی به خدمات پزشکی معمولا نادر هستند. بعضی از عوارض دیگر هم مثل  تنگی مجرای خروج ادرار وجود دارند که در واقع ناشی از ختنه بد نیستند و معمولا به علت سوختگی مجرا بعد از ختنه در اثر شستشوی ناکافی محل ختنه بعد از عمل و به دنبال ان ایجاد التهاب در اثر آمونیاک ادرار اتفاق می‌افتند. به هر حال ختنه یک عمل جراحی مهم است که حتما باید به وسیله پزشک متخصص ماهر انجام شود تا شیرخوار و والدین بتوانند از منافع آن بهره مند بشوند.

4.9/5 - (7 امتیاز)

قابل توجه مراجعین محترم

در صورت بروز هرگونه مشکل در ارتباط با تلفن‌های کلینیک ختنه نوزادان تهران می‌توانید در تلگرام و یا دایرکت اینستاگرام پیام خود را ارسال نمایید. برای ارسال پیام روی پیام رسان مورد نظر کلیک نمایید.

advanced divider

پربازدیدترین نوشته‌ها

advanced divider
advanced divider

در شبکه های اجتماعی ما را دنبال کنید

اشتراک اين مطلب در شبكه های اجتماعی