روش های متداول ختنه
آنچه در این مطلب می‌خوانید

روش های متداول ختنه کدامند؟ بهترین روش برای ختنه نوزادان کدام است؟ و ختنه بزرگسالان با کدام روش انجام می‌شود؟ این دو سوال معمولا برای والدین دارای فرزند پسر پیش می‌آید که در ادامه به صورت مختصر توضیح خواهیم داد.

روش های متداول ختنه

دو روش متداول برای این جراحی وجود دارد:

در روش حلقه یا پلاستیبل از یک حلقه یکبار مصرف استفاده میشود که این حلقه زیر پوست ختنه گاه قرار میگیرد و از روی پوست یک نخ محکم بر روی پوست و حلقه بسته می شود که در نهایت پوست بعد از نخ به علت عدم خونرسانی سیاه می شود و می افتد روش ختنه با حلقه معمولا در نوزادان زیر شش ماه کاربرد دارد. در روش جراحی پوست ختنه گاه بریده می شود و مابقی با نخ بخیه بخیه می شود.

کلمپ-ختنه
کلمپ ختنه در گذشته برای ختنه نوزادان و بزرگسالان مورد استفاده قرار می‌گرفت

بهترین روش ختنه نوزادان

برای ختنه نوزادان بهترین روش ختنه با حلقه است چراکه در صورت رعایت مراقبت های بعد از ختنه دارای کمترین عوارض احتمالی بوده و دوره درمان کوتاه‌تری دارد. همانطور که در سایر مطالب از سایت کلینیک ختنه نوزادان تهران اشاره نمودیم سن طلایی ختنه با حلقه یک تا سه ماهگی است که در کلینیک ختنه نوزادان تهران واقع در پاسداران این عمل برای نوزادان تا شش ماه انجام می‌شود.

والدین گرامی که نوزادان زیر شش ماه دارند می‌توانند جهت رزرو نوبت با تلفن‌های کلینیک تماس حاصل فرمایند. کلینیک ختنه نوزادان تهران مفتخر است که در طی سال‌های فعالیت خود بیش از چند هزار مورد جراحی ختنه را به سرانجام رسانده و در این مسیر، رضایت خاطر و خشنودی والدین بسیاری را به دست آورده است.

سایر روش‌های ختنه

به جز روش های متداول ختنه یعنی ختنه با حلقه و ختنه به روش جراحی روش‌های دیگری مانند ختنه با لیزر و کلیپس نقره ای وجود دارد. این دو روش به دلیل احتمال بروز عوارض بیشتر معمولا در توسط پزشکان متخصص ختنه انجام نمی‌شود.

5/5 - (3 امتیاز)

قابل توجه مراجعین محترم

در صورت بروز هرگونه مشکل در ارتباط با تلفن‌های کلینیک ختنه نوزادان تهران می‌توانید در تلگرام و یا دایرکت اینستاگرام پیام خود را ارسال نمایید. برای ارسال پیام روی پیام رسان مورد نظر کلیک نمایید.

advanced divider

پربازدیدترین نوشته‌ها

advanced divider
advanced divider

در شبکه های اجتماعی ما را دنبال کنید

اشتراک اين مطلب در شبكه های اجتماعی