نگهداری-نوزاد
آنچه در این مطلب می‌خوانید

نگهداری نوزاد مسئله‌ای است که مخصوصا برای کسانی که دفعه اول پدر و مادر می‌شوند نگران کننده است. زمانی که نوزاد در آغوش مادر است، لحظه بسیار زیباییست و هیچ مشکلی وجود ندارد. طوری که مادر با احساسات زیبایی سرازیر شده رفتار می کند.

اما گاهی هم ممکن است عصبی شود، به خصوص اگر اولین بچه باشد. علی رغم تمام توصیه های مادربزرگ، خواهر، عمه، خاله و دوستانی که مادر بودن را تجربه کرده اند و همچنین کلاس های قبل از زایمان و صدها فایل در وب سایت ها، مادر جدید، ممکن است نداند از بغل کردن نوزاد و نگهداری او چیزی ندانید. در این مطلب از کلینیک ختنه نوزادان تهران به نکاتی در این خصوص اشاره می‌نماییم.

نکته مهم در نگهداری نوزاد

نوزاد را تنها نگذارید. زمانی که کودک را به تنهایی در جایش رها می کنید، کودک نیاز به شما دارد. هیچ زمانی نباید یک نوزاد بدون مراقب و یا تنها باشد. گریه یک نوع ارتباط است اگر کودک گریه کند، دلیل آن این است که نیاز به چیزی دارد.

نیازهای اولیه مثل تغذیه یا عوض کردن پوشک، چیزی ممکن است اذیتش کند، یا کودک شما فقط می خواهد با مادرش باشد. بعضی ها می گویند کودک باید یاد بگیرد که چگونه مستقل باشد ، آنها بعدا یاد خواهند گرفت که چگونه در زندگی مستقل شوند پس این باور برای نوزاد صدق نمی کند.

مانند تمام پستانداران، یک نوزاد وابسته به مادرش است و توجه او را میطلبدپس از 9 ماه بودن در رحم مادر، جایی که چیزی جز صدای مادران وجود نداشت، نوزادان گریه می کردند تا کنار او باشند.

شیردهی طبق برنامه

در نگهداری نوزاد تغذیه او بسیار مهم است. حتی اگر زمان سختی دارید، باید به فرزندتان شیر بدهید. زمانی که کودک موقع شیر خوردن به شما نگاه می کند با هیچ چیز قابل قیاس نیست. هر 3 ساعت یک بار باید نوزاد شیر بخورد. تنها راه اتصال برای داشتن حس راحتی و یا دریافت احساسات عاشقانه است.

در نگهداری نوزاد با گریه او چه کنیم؟

به نوزاد اجازه دهید گریه کند اما او را به حال خود رها نکنید. به هر حال گریه نوزاد متوقف خواهد شد، اما با گریه کردن، نوزاد می خواهد به شما چیزی را بگوید. پس باید به گریه های او در ماه های اول اهمیت دهید.

نوزاد را شدید تکان ندهید!

شاید به خاطر اینکه شب قبل کودک خیلی گریه کرده و شب سختی را گذرانده اید، کمی عصبی باشید و ناراحت. حواستان باشد که در این بین و گریه های دوباره نوزاد، عصبانی نشوید و تکان شدید ندهید. این تکان های شدید کودک را ساکت نمی کند، فقط او را می ترساند و شاید هم به بدن ظریف او آسیب بزند.

5/5 - (5 امتیاز)

قابل توجه مراجعین محترم

در صورت بروز هرگونه مشکل در ارتباط با تلفن‌های کلینیک ختنه نوزادان تهران می‌توانید در تلگرام و یا دایرکت اینستاگرام پیام خود را ارسال نمایید. برای ارسال پیام روی پیام رسان مورد نظر کلیک نمایید.

advanced divider

پربازدیدترین نوشته‌ها

advanced divider
advanced divider

در شبکه های اجتماعی ما را دنبال کنید

اشتراک اين مطلب در شبكه های اجتماعی

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram