دوچرخه سواری بعد از ختنه
آنچه در این مطلب می‌خوانید

بعد از ختنه شدن ورزش نکنید، خصوصا دوچرخه سواری !

زمانی که ختنه انجام می شود، یک دوره کوتاهی دارد تا به بهبودی کامل رسید. این بخش از بهبودی مردان یا پسرانتان شامل رعایت یکسری نکات می باشد.

ریکاوری بعد از ختنه پسران :

این در خصوص والدین پسرانی است که به تازگی ختنه شده اند. پسرتان بعد از اینکه بعد از جراحی به خانه برگشت، از بیهوشی یا بیحسی که شده بود، کامل برمی گردد. بعد از به خانه آمدن حتما لباس آزاد و راحت تن پسرتان کنید. اگر لباس های جذب بپوشد، و یا کمرش را محکم ببندد، فقط جای زخم را بدتر می کند و برایش شرایط سخت تر می شود.

ممکن است بعد از جراحی پسرتان احساس درد و ناراحتی داشته باشد که طبیعی است و با مسکن حل می شود. فقط در صورت استفاده از مسکن، دستورالعمل آن را خوانده و به درستی مصرف کنید. ایبوپروفون می توان استفاده کرد، اما از آسپرین برای بچه های زیر 16 سال اصلا استفاده نکنید.

دوچرخه سواری بعد از ختنه

سعی کنید به پسرتان مایعات زیاد بدهید، زیرا خاصیت اسیدیته ادرار را رقیق تر می کند. همچنین میزان درد یا سوزش هنگام ادرار را کمتر می کند. اگر خارش داشت، روی جای زخم ژل پترولیوم بمالید تا از بروز چنین عارضه ای جلوگیری شود.

آلت تناسلی فرزندتان ممکن است قرمز شود، یا تورم و درد داشته باشد. معمولا در روزهای اول دیده می شود و در روزهای بعدی بهتر می شود.

در ضمن بهتر است چند روزی مدرسه نرود؛ البته یک هفته ای لازم می باشد. در طی این مدت زمان هم فرزندتان از دوچرخه سواری یا نوع دیگری از وسایل بازی که نشستن طولانی روی آن ها لازم است، و فشار وارد می شود، پرهیز شود. با ورزش کردن فقط باعث عفونت خواهید شد و بهبودی زخم عقب می افتد و زمان بیشتری می برد تا بهتر شود.

 این کار را تازمانی که جای زخم بهبود پیدا کند، پیش بگیرید.

5/5 - (1 امتیاز)

قابل توجه مراجعین محترم

در صورت بروز هرگونه مشکل در ارتباط با تلفن‌های کلینیک ختنه نوزادان تهران می‌توانید در تلگرام و یا دایرکت اینستاگرام پیام خود را ارسال نمایید. برای ارسال پیام روی پیام رسان مورد نظر کلیک نمایید.

advanced divider

پربازدیدترین نوشته‌ها

advanced divider
advanced divider

در شبکه های اجتماعی ما را دنبال کنید

اشتراک اين مطلب در شبكه های اجتماعی