۷ نکته برای سلامت مردان | دکتر امیری
آنچه در این مطلب می‌خوانید

سلامت مردان موضوعی است که با توجه به اهمیت آن در سال یک هفته به آن پرداخته می‌شود. اما با این وجود هنوز هم مردانی هستند که با عدم رعایت نکاتی ساده سلامتی خود را به خطر می‌اندازند. متخصصان به جهت بهبود زندگی جنسی، و سلامت و بهداشت آقایان توصیه هایی دارند. در واقع با تغییر در عادات بهداشتی شان راه حل بهتر را به آن ها ارائه می دهند تا زندگی بهتری بسازند. در ادامه

۱. یک پزشک معتمد انتخاب کنید

کسی را انتخاب کنید که با او راحت تر هستید، بنابراین می توانید به راحتی بحث را باز کنید و از وضعیت روحی و عملکرد جنسی تان برای پزشک توضیح دهید.

۲. بهبود سلامت مردان با معاینات دوره‌ای

اینکه فقط فکر می کنید خوب هستید، و سالمید کافی نیست. باید حتما نزد پزشک مراجعه کنید و از کوچکترین و جزییات بدنتان به او بگویید؛ به طور مثال، درد قفسه سینه دارید، یا بینایی تان کمی کمتر شده، از همه این ها بگویید.

۳. مطلع باشید

از اینکه چه علائمی دارید، یا از چه دردهایی شکایت دارید باید مطلع باشید و بدانید که چه مشکلاتی دارید. اما تشخیص با نظر خودتان ندهید.

۴. سلامت مردان با تغییر در تمرینات

بدن از اینکه تمرینی را به طور مداوم انجام دهید، عادت می کند و برایش راحت می شود. پس باید تغییراتی در تمرینات ورزشی تان ایجاد کنید. مثلا تمرینات تان ترکیبی از ایروبیک، تمرینات عضلانی و کششی باشد.

۵. خوب بخورید

تغذیه درست بسیار مهم است. تقریبا از هر مورد دیگری، تغذیه مهمتر است؛ شاید به جز خوابیدن. روی تغذیه متمرکز شوید، تا میزان کالری. سعی کنید انواع غذاهای سالم را بخورید. با نخوردن یا کم خوردن به نتیجه مطلوبی از انتخاب تغذیه تان نمی رسید.

۶. بهبود سلامت مردان با خواب راحت

حداقل 7 ساعت در روز بخوابید. خوابیدن را با چیز دیگری نباید معاوضه کنید. مردان فکر می کنند که با ورزش کردن یا کارهای دیگر می توانند بر خواب غلبه کنند. اما این تفکر کاملا غلط است.

۷. روح و روان تان را بررسی کنید

سلامت روان خیلی خیلی مهم است. به چند چیز فکر کنید : آیا نشانه هایی از افسردگی دارید یا اختلال دوقطبی دارید؟ آیا سابقه بیماری های روانی در خانواده تان دارید؟ یا خودکشی یا مصرف مواد مخدر؟! در این مورد واقعا به یک نفر نیاز دارید تا به شما در تشخیص این علائم کمک کند.

4.4/5 - (5 امتیاز)

قابل توجه مراجعین محترم

در صورت بروز هرگونه مشکل در ارتباط با تلفن‌های کلینیک ختنه نوزادان تهران می‌توانید در تلگرام و یا دایرکت اینستاگرام پیام خود را ارسال نمایید. برای ارسال پیام روی پیام رسان مورد نظر کلیک نمایید.

advanced divider

پربازدیدترین نوشته‌ها

advanced divider
advanced divider

در شبکه های اجتماعی ما را دنبال کنید

اشتراک اين مطلب در شبكه های اجتماعی