افزایش میل جنسی با ختنه
آنچه در این مطلب می‌خوانید
5/5 - (1 امتیاز)

تاثیر ختنه روی افزایش میل جنسی

به گفته متخصصان، مردان سریع به به انزال نمی رسند، و این یک مزیت محسوب می شود تا یک عارضه. اما موضوعی که مطرح است، اینکه ختنه چقدر می تواند روی این موضوع تاثیر داشته باشد؟

ختنه ـ که یک جراحی روی آلت تناسلی مرد می باشد و پوست ختنه گاه برداشته می شود ـ معمولا بعد از تولد نوزاد انجام می شود. اما در مورد کودکانی که ختنه نمی شوند، چه اتفاقاتی می افتد؟ آیا زمانی که بزرگتر شدند می توان این کار را انجام داد؟ آیا در صورت عدم ختنه در آینده دچار مشکلات جنسی می شوند؟ در ادامه به بررسی این موضوع می پردازیم.

تاثیرات ختنه کردن بزرگسالان در افزایش میل جنسی ؟!

در مطالعه ای، 42 مرد ـ حدودا 22 ساله ـ که تابحال ختنه نشده بودند، گرداوری شدند. نه همه اما برخی به دلایل مذهبی اعتقادی خواستار ختنه شدن بودند. همه به عبارتی از لحاظ جنسی فعالیت داشتند و ازدواج کرده بودند، اما هیچ کدام از دارویی برای ارتقای نعوظ استفاده نکرده بودند.

افزایش میل جنسی با ختنه

قبل از ختنه، پزشکان عملکرد جنسی آن ها بررسی کردند و ثبت کردند. مردهایی بودند که از آن ها خواسته شده بود که تا سه جلسه از وضعیت رابطه خود و مقاربت شان گزارش دهند.

دوازده هفته بعد از جراحی، دوباره درباره رابطه شان و وضعیت آن توضیح خواسته شد. نتایج به این صورت بود : “همه چیز به طور عادی بود و بعد از ختنه، زمان زیادی می برده تا به انزال برسند.”

در واقع باید بگوییم که با عمل ختنه در بزرگسالی، تاثیر آن چنانی روی عملکرد جنسی ندارد. بلکه به انزال رسیدن دیر را بعد از انجام این جراحی یک مزیت دانست نه یک عارضه.

مزایای پزشکی :

ختنه به طور کلی مزایایی فراتر از افزایش میل جنسی یا غیره دارد. در مردان ، بیماری های منتقله جنسی بسیار کم دیده می شود، خصوصا HIV. همچنین خطر سرطان آلت تناسلی، که بسیاری نگران این موضوع هستند، با این جراحی کاهش می یابد. در ضمن التهاب گلنس یا Balanitis و فیموز یا تنگی پوست ختنه گاه، که در انزال فرد اختلال ایجاد می کند، بسیار موثر است. در مجموع، زنانی که همسرانشان ختنه شده اند، کمتر در معرض خطر سرطان دهانه رحم، هرپس تناسلی، تریکوموناس، کلامیدیا، واژینوز باکتریال، و عفونت ویروس پاپیلومای انسانی یا HPV (زگیل تناسلی) قرار می گیرند. به همین دلیل است که به ختنه کردن بسیار توصیه شده است.

قابل توجه مراجعین محترم

در صورت بروز هرگونه مشکل در ارتباط با تلفن‌های کلینیک ختنه نوزادان تهران می‌توانید در تلگرام و یا دایرکت اینستاگرام پیام خود را ارسال نمایید. برای ارسال پیام روی پیام رسان مورد نظر کلیک نمایید.

اینستاگرام کلینیک ختنه نوزادان تهران
advanced divider

پربازدیدترین نوشته‌ها

advanced divider
advanced divider

در شبکه های اجتماعی ما را دنبال کنید

اشتراک اين مطلب در شبكه های اجتماعی

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram