ختنه-با-بیمه-تکمیلی-تامین-اجتماعی-سلامت
آنچه در این مطلب می‌خوانید

ختنه با بیمه تکمیلی ، تامین اجتماعی و سلامت قابل انجام است؟ این یکی از اولین سوالاتی است که والدین هنگام مراجعه به کلینیک ختنه نوزادان تهران دارند. ختنه نوزادان پسر یک روش جراحی اختیاری برای برداشتن لایه‌ای از پوست (به نام پوست ختنه‌گاه یا پیش‌پوست) است که سر آلت تناسلی را می‌پوشاند. این عمل یکی از انواع جراحی‌های سرپایی است که در کشور ما انجام می‌شود.

اگر هزینه‌های درمان طبق تعرفه آزاد محاسبه شوند مبلغ قابل توجهی را باید به آن‌ها اختصاص داد. اما با داشتن یک بیمه درمان می‌توان این هزینه‌ها را تا حد بسیار زیادی کاهش داد. امروزه بیمه‌های پایه و تکمیل درمان اغلب هزینه‌های درمان را پوشش می‌دهند. می‌توان گفت ختنه به عنوان یکی از عمل‌های جراحی سرپایی تحت پوشش تمامی بیمه‌های پایه و تکمیلی است. هر یک از این بیمه‌ها با توجه به درصد تعهدی که دارند بخشی از هزینه را پرداخت می‌کنند.

امروزه یکی از دغدغه‌های اصلی برای مراجعه به مراکز تخصصی برای انجام عمل ختنه هزینه آن است. اما وجود بیمه‌های درمانی تا حدودی این نگرانی والدین را کاهش داده است. ختنه با بیمه تامین اجتماعی، ختنه با بیمه سلامت و ختنه با بیمه تکمیلی از جمله گزینه‌های کاهش هزینه این عمل سرپایی است.

ختنه چیست؟

پسران در هنگام تولد با پوستی که سر آلت تناسلی آن‌ها را پوشانده است به دنیا می‌آیند. به آن پوست ختنه گاه می‌گویند. ختنه یک روش جراحی برای برداشتن پوست ختنه گاه و شایع‌ترین عمل جراحی در بین مردان است.

زمان مناسب برای انجام عمل ختنه بین یک تا سه ماهگی بوده و بهتر است این کار را در اسرع وقت انجام دهید. به تعویق انداختن این روش می‌تواند آن را خطرناک‌تر کند.

ختنه با بیمه تامین اجتماعی، بیمه سلامت و بیمه تکمیلی

هر کودکی از ابتدای تولد هزینه‌های زیادی برای خانواده دارد. حوزه بهداشت و درمان یکی از مواردی است که برای بسیاری از خانواده‌ها هزینه‌های سنگینی دارد. امروزه با وجود انواع بیمه‌های درمانی، خانواده‌ها می‌توانند این هزینه‌ها را تا حد بسیار زیادی کاهش دهند.

ختنه نوازدان یکی از مواردی است که بیمه‌های تامین اجتماعی، بیمه سلامت و بیمه تکمیلی آن را پوشش می‌دهند.

ختنه با بیمه تامین اجتماعی

سازمان تامین اجتماعی یک سازمان بیمه‌گر غیردولتی است. پوشش‌های درمانی این سازمان هزینه پاراکلینیکی، کلینیکی و بیمارستانی را در بر می‌گیرد. برخی عمل‌های سرپایی از جمله ختنه مواردی هستند که بخشی از هزینه آن‌ها در تعهد بیمه قرار دارند.

ختنه با بیمه تامین اجتماعی می‌تواند در کاهش هزینه‌ها موثر باشد. البته برای استفاده از این بیمه باید مدارک را تکمیل و بیمه فرزند خود را ثبت کنید. به این طریق می‌توانید با مراجعه به مراکز تخصصی ختنه و با ارائه شناسنامه یا مدرک شناسایی نوزاد خود از این بیمه استفاده کنید. پس برای ختنه با بیمه تامین اجتماعی ثبت نام فرزند خود از طریق سایت تامین اجتماعی انجام دهید.

برای دریافت بیمه تامین اجتماعی نیاز به شناسنامه فرزند خود دارید. البته تا یک ماه فرصت دارید تا برای دریافت شناسنامه و ثبت نام بیمه فرزند خود اقدام کنید. در این مدت می‌توانید از بیمه مادر برای انجام ختنه استفاده کنید.

ختنه با بیمه سلامت

بیمه سلامت برای افرادی است که تحت پوشش هیچ بیمه‌ای نیستند. برای استفاده از این بیمه درمانی باید در سایت بیمه سلامت یا با مراجعه حضوری به دفاتر بیمه برای ثبت نام اقدام کنید. برای ختنه با بیمه سلامت نیاز به مراجعه به مراکز دولتی دارید. دریافت خدمات بیمه سلامت در مراکز دولتی به صورت الکترونیک است. همچنین می‌توان از بیمه سلامت مادر برای نوزاد استفاده کرد.

ختنه با بیمه تکمیلی

بیمه‌های پایه در هزینه‌های درمان فقط بخشی از هزینه‌ها را پرداخت می‌کنند. برای اینکه بتوانید هزینه ختنه نوزاد خود را به طور کامل تحت پوشش بیمه قرار دهید بیمه‌های تکمیلی گزینه بسیار مناسبی برای شما هستند. ختنه با بیمه تکمیلی در مراکز درمانی طرف قرارداد با بیمه تکمیل درمان شما تمام یا بخشی از هزینه توسط بیمه تکمیلی پرداخت می‌شود. اما پوشش قراردادی بیمه‌های تکمیلی تمام مراکز درمانی را در بر نمی‌گیرد. در مواردی که مرکز درمانی با بیمه شما قرارداد نداشته باشد مدارک لازم برای ارائه به بیمه را در اختیار شما قرار می‌دهد.

سخن پایانی

گرچه ختنه با بیمه تامین اجتماعی، بیمه سلامت و بیمه تکمیلی از موارد تاثیرگذار در انتخاب مراکز درمانی برای والدین است اما با توجه به حساس بودن عمل ختنه توصیه ما این است که بهترین انتخاب را با در نظر گرفتن تخصص داشته باشید. معمولا والدین دوست دارند ختنه فرزند دلبند خود را در کلینیک ختنه نوزادان تهران دکتر امیربهتاش امیری انجام دهند.

برای انجام ختنه با بیمه تکمیلی در کلینیک ختنه نوزادان تهران با توجه به تعدد بیمه‌های تکمیلی طبعا امکان عقد قرارداد با تمام بیمه‌های تکمیلی وجود ندارد. برای افرادی که طرف قرارداد بیمه‌های تکمیلی نظیر بیمه البرز، بیمه ایران، بیمه کارآفرین، بیمه سامان، بیمه نیروهای مسلح، بیمه کوثر، بیمه کمک رسان (SOS)، بیمه بانک ملی، بیمه بانک صادرات، بیمه ما، بیمه بانک تجارت و … هستند نیز اقدامات لازم در نظر گرفته شده است. این افراد می‌توانند از خدمات کلینیک ختنه بهره‌مند شوند. این امکان فراهم شده است که بعد از انجام کار، نامه و رسید جهت بیمه صادر شود. به این ترتیب والدین می‌توانند با ارائه مدارک صادره به بیمه تکمیلی طرف قرارداد خود از مزایای بیمه و دریافت تمام یا بخشی از هزینه (بر اساس نوع بیمه) بهره‌مند شوند.

1.9/5 - (51 امتیاز)

قابل توجه مراجعین محترم

در صورت بروز هرگونه مشکل در ارتباط با تلفن‌های کلینیک ختنه نوزادان تهران می‌توانید در تلگرام و یا دایرکت اینستاگرام پیام خود را ارسال نمایید. برای ارسال پیام روی پیام رسان مورد نظر کلیک نمایید.

advanced divider

پربازدیدترین نوشته‌ها

advanced divider
advanced divider

در شبکه های اجتماعی ما را دنبال کنید

اشتراک اين مطلب در شبكه های اجتماعی