انجام ختنه بعد از سن بلوغ
آنچه در این مطلب می‌خوانید

آیا ختنه پسران باید در فصل خاصی انجام شود؟

در رابطه با ختنه قبلا شرح داده ایم که جراحی برداشتن پوست ختنه گاه می باشد. از جمله روش های پیشنهادی ختنه هم ختنه به روش حلقه می باشد. درباره مراقبت های بعد از ختنه با حلقه نیز توضیح داده ایم.

اما سوالی که بسیاری از والدین از پزشکان متخصص کودکان دارند، اینست که جدای از روش ختنه، ختنه پسران شان بهتر است در زمستان انجام شود یا تابستان؟ آیا فصل خاصی مد نظر است؟! اگر اینطور است، علت چیست؟

آیا ختنه پسران در فصل زمستان درست است؟!

سردی هوا مانعی برای ختنه نیست. به دلیل اینکه ختنه باعث تب نمی شود، و همچنین مقاومت بدن نوزاد را هم در برابر سرما و یا سرماخوردگی کم نمی کند. بعضی والدین دیده می شود که انجام ختنه را به فرا رسیدن فصول گرم سال موکول می کنند. اما کار اشتباهی است، زیرا سن طلایی ختنه از یک تا سه ماهگی هست که اگر بگذرد، دردسر و عوارض بعد از جراحی بیشتر گریبانگیر کودک می شود.

بهترین فصل ختنه پسران

حتی در برخی کشورها مانند آفریقای جنوبی بر این عقیده هستند که باید در زمستان انجام شود. اصولا مهم این هست که ختنه در سن طلایی آن یعنی بین یک تا سه ماهگی انجام شود و موکول کردن ختنه به فصل خاصی کار صحیحی نیست چون برای موکول کردن ختنه به فصل خاصی از سال ممکن هست سن طلایی آن بگذرد.البته همه این موارد در صورتی تحقق می یابد که مراقبت های لازم صورت گیرد. از لحاظ بهداشتی نیز توجه ویژه باید داشت و بعد از جراحی بسیار مراقب بود.

4.1/5 - (8 امتیاز)

قابل توجه مراجعین محترم

در صورت بروز هرگونه مشکل در ارتباط با تلفن‌های کلینیک ختنه نوزادان تهران می‌توانید در تلگرام و یا دایرکت اینستاگرام پیام خود را ارسال نمایید. برای ارسال پیام روی پیام رسان مورد نظر کلیک نمایید.

advanced divider

پربازدیدترین نوشته‌ها

advanced divider
advanced divider

در شبکه های اجتماعی ما را دنبال کنید

اشتراک اين مطلب در شبكه های اجتماعی