ختنه شدن پسران چه اهمیتی دارد؟
آنچه در این مطلب می‌خوانید

ختنه شدن پسران لازمه داشتن یک زندگی سالم است. قبل از ورود به این بحث لازم به ذکر هست که ختنه علاوه بر وجوب مذهبی از نظر پزشکی مورد تایید سازمان بهداشت جهانی(WHO) و آکادمی متخصصین اطفال آمریکا (AAP) هست که لینک نظرات این دو مرجع برای علاقمندان در هوم پیج این وبسایت قرار داده شده است اما هم از موافقان و هم از مخالفان استدعا داریم که حق داشتن عقیده متفاوت را برای سایرین محترم بشمارند و از متهم کردن این وبسایت و سایرین بپرهیزند.

اینکه گفته می شود ختنه شدن پسران چه ضرورتی دارد، بحث گسترده ای دارد. در مطالب قبلی اشاره کردیم که از بسیاری از بیماری های منتقله جنسی، یا بیماری های اورولوژی و کلیوی جلوگیری می کند. حتی در بهبود کیفیت زندگی جنسی فرد هم نقش بسیار موثری دارد. اما با این حال سوالات متعددی هست که برای بسیاری از مراجعه کنندگان پیش می آید. به نمونه ای از این سوال ها پرداخته ایم.

آیا ختنه شدن پسران برای همه ضروری است؟

بله. جدای از بحث دین و احکام، به دلیل بسیاری از بیماری هایی که ممکن است در آینده گریبان گیر فرد شود، توصیه مکرری بر انجام ختنه شده است. به عنوان مثال امکان ابتلای فرد به بیماری هایی از جمله فیموز، پارا فیموز، یا بیماری های پوست ختنه گاه، عفونت های ادراری و کلیوی و بیماری های منتقله جنسی در صورت عدم انجام ختنه، در آینده بسیار بالا می باشد.

آیا ختنه دردناک است؟

چرا برخی از کودکان در حین ختنه یا بعد از آن گریه نمی کنند؟ آیا درد نمی کشند؟ در صورتی هم درد داشته باشد، به یاد نمی آورند، این به چه دلیل است؟

به علت استفاده از بی حسی موضعی نوزادان در زمان ختنه دردی احساس نمیکنند.

آیا ختنه شدن پسران عملکرد جنسی را بهبود می بخشد؟

همانطور که قبلا هم اشاره کرده ایم، جواب مثبت است. گلنس آلت تناسلی بیمار، معمولا حساس می باشد و بعد از ختنه در معرض تحریک بهتر قرار می گیرد. حساسیتی که این قسمت دارد، در نتیجه باعث انزال بهتر و سریعتر می شود. به دنبال آن در عملکرد جنسی شخص بسیار موثر است و آن را بهبود می بخشد.

با ختنه شدن پسران می‌توان از بیماری هایی که سلامتشان را تهدید می کند، جلوگیری نمود. به عبارتی زندگی سالم تری به اون بخشیده می شود.

یکی از مسائلی که در روزهای اول بعد از تولد ذهن والدین را به خود مشغول میکند ختنه نوزاد پسر میباشد ختنه به معنای برداشتن پوست پوشاننده قسمت سر آلت است. از نظر شیوع جهانی ختنه علاوه بر کشورهای مسلمان در آمریکا شایع و در اروپا دارای شیوع کمتری میباشد. ختنه در اسلام و کشورهای مسلمان دارای شیوع فراوان استو در احادیث و سنت به کرات مورد تاکید قرار گرفته است.

فواید و مضرات ختنه شدن پسران چیست؟

فواید ختنه شدن پسران مشتمل بر فواید زودرس و دیررس میباشد فواید زودرس شامل کاهش احتمال عفونت ادراری و نظافت راحت تر و فواید دیررس شامل کاهش احتمال بیماریهای منتقله از راه جنسی از جمله ایدز در دوران بزرگسالی میباشد. لذا در پاسخ به این سوال که ” اگر ختنه نکنیم چه میشود ” باید بگوییم والدین با عدم انجام این عمل فرزند خود را از فواید بالا محروم میکنند.

بهترین فصل برای ختنه شدن پسران در واقع زمانی است که نوزاد به سن یک تا سه ماهگی رسیده باشد و از این نظر فرق خاصی بین فصول مختلف سال نیست و نباید به خاطر فصلی خاص کار را به تعویق انداخت همچنین در خصوص زمان ختنه نوزاد نارس باید ختنه را به زمانی موکول کرد که وزن آن به حدود 4 تا 5 کیلو رسیده باشد.

در خصوص مضرات ختنه که گاها به خصوص روی مساله کاهش لذت جنسی مانور داده میشود باید بگوییم که بر اساس آخرین مطالعات انجام شده در مرکز کنترل بیماریهای آمریکا (CDC) توسط دکتر موریس و همکاران ایشان اصولا این مطلب صحت ندارد و از نظر علمی رد شده است. ختنه دارای روشهای مختلف میباشد که رایجترین روشها ختنه به روش حلقه و ختنه به روش جراحی (سنتی) میباشد.

بهترین روش ختنه چیست؟

با توجه به احتمال عوارض کمتر ” بهترین روش ختنه شدن پسران، ” ختنه با حلقه” میباشد سایر روشها مثل ختنه به روش کلیپس نقره ای (ختنه به روش گامکو) و ختنه با لیزر به علت احتمال بالای عوارض بعد از عمل مورد تایید نیستند و توصیه نمیشوند. در خصوص ” مراقبت بعد از ختنه نوزاد ” باید بگوییم که اصولا ختنه به خصوص در روش حلقه نیاز به مراقبت پیچیده ای ندارد معمولا سر آلت تا دو هفته بعد از ختنه با وازلین چرب میشود و یک آنتی بیوتیک کوتاه مدت هم برای پیشگیری از عفونت تجویز میشود. ” عوارض ختنه ” معمولا شامل احتمال خونریزی و عفونت میباشد که باید در صورت بروز به پزشک معالج اطلاع داده شوند سایر عوارض چندان شایع نیستند.

اولین کلینیک تخصصی ختنه

کلینیک ختنه نوزادان تهران با توجه به نیازی که به یک ” مرکز تخصصی ختنه ” احساس میشد به عنوان اولین “کلینیک تخصصی ختنه نوزادان” شروع به فعالیت نمود و به لطف خداوند موفق شده است که با ارائه سرویسهای مطابق با استانداردهای روز دنیا به ارائه خدمت به مراجعین محترم تهرانی، شهرستانی و خارج از کشور بپردازد. یکی از سرویسهای این کلینیک که با استقبال فراوان روبرو شده است ارائه خدمات مشاوره رایگان برای والدینی میباشد که هنوز درباره جزییات ختنه فرزند دلبند خود تصمیم نگرفته اند. اخیرا کلینیک ختنه نوزادان تهران با توجه به حجم بالای اعمال جراحی انجام شده نسبت به عقد قرارداد با مراکز تحقیقاتی مختلف در سطح کشور اقدام نموده تا علاوه بر فعالیتهای درمانی فعالیتهای تحقیقاتی و پژوهشی را هم به کارنامه درخشان خود بیفزاید.

5/5 - (1 امتیاز)

قابل توجه مراجعین محترم

در صورت بروز هرگونه مشکل در ارتباط با تلفن‌های کلینیک ختنه نوزادان تهران می‌توانید در تلگرام و یا دایرکت اینستاگرام پیام خود را ارسال نمایید. برای ارسال پیام روی پیام رسان مورد نظر کلیک نمایید.

advanced divider

پربازدیدترین نوشته‌ها

advanced divider
advanced divider

در شبکه های اجتماعی ما را دنبال کنید

اشتراک اين مطلب در شبكه های اجتماعی