ختنه نوزادان با اختلالات خونی
آنچه در این مطلب می‌خوانید

نوزادان با اختلالات خونی ختنه شوند یا خیر؟ این سوالی است که در این مطلب کلینیک ختنه نوزادان تهران به آن پاسخ می‌دهیم. برای پاسخ به این سوال از نتایج تحقیقاتی که در کشورهای توسعه یافته انجام شده است بهره برده ایم.

نوزادان با اختلالات خونی ختنه شوند یا خیر؟

خلاصه بگوییم ختنه یکی از جراحی‌های بسیار رایج است که در نوزادان پسر صورت می گیرد. اما والدینی که نوزادان‌شان به اختلالات خونی مبتلا هستند از انجام این جراحی نگران هستند. نگرانی از خونریزی، عدم بهبودی زخم و سایر عوارض باعث شده است آنان ختنه نوزادان خود را به تعویق اندازند. در ادامه نتیجه یک مطالعه در کشور امریکا آورده شده است.

جامعه آماری این تحقیق نوزادان با اختلالات خونی و مبتلا به هموفیلی و سایر مبتلایان به این بیماری در سنین بالاتر مراجعه کننده به سازمان مرکزی هموفیلی امریکا بود. کودکانی که بین سال های 2000 تا 2007 که تحت جراحی ختنه قرار گرفته بودند، به صورت کامل مورد بررسی قرار گرفتند. هدف از انجام این تحقیق بررسی عوارض ناشی از ختنه در این کودکان بود.

طبق بررسی هایی که روی این جمع از این بیماران، یعنی کودکان مبتلا به هموفیلی، از 55 کودک و نوزاد و یا حتی بزرگسالان، در بین رنج سنی 15 ماهه تا 21 ساله، 48 بیمار ختنه شده بودند.

قبل از اینکه نوزادان با اختلالات خونی یا بیماران با سن بیشتر ختنه شوند، به صورت کامل به والدین آنان در مورد مراقبت‌های قبل و بعد از جراحی توضیحاتی ارائه شد. از برخی روش‌های جایگزین به جای روش‌های مرسوم در این جراحی استفاده شد. تعدادی از این نوزادان بعد از ختنه دچار خونریزی بیش از حد معمول شدند اما این مشکل با آگاهی والدین و رعایت توصیه‌های پزشکی به سرعت برطرف گردید.

سخن پایانی

تعلل در ختنه نوزادان با اختلالات خونی احتمال قرار گیری آن‌ها در معرض انواع بیماری‌ها را افزایش می‌دهد. بنابراین با پزشک فرزندتان صحبت کنید تا در صورت نیاز قبل و بعد از انجام جراحی اقدامات لازم را انجام دهید.

4.6/5 - (5 امتیاز)

قابل توجه مراجعین محترم

در صورت بروز هرگونه مشکل در ارتباط با تلفن‌های کلینیک ختنه نوزادان تهران می‌توانید در تلگرام و یا دایرکت اینستاگرام پیام خود را ارسال نمایید. برای ارسال پیام روی پیام رسان مورد نظر کلیک نمایید.

advanced divider

پربازدیدترین نوشته‌ها

advanced divider
advanced divider

در شبکه های اجتماعی ما را دنبال کنید

اشتراک اين مطلب در شبكه های اجتماعی