ختنه در افریقا | ختنه مردان | کلینیک ختنه نوزادان تهران
آنچه در این مطلب می‌خوانید

ختنه در افریقا امروزه به دلیل فواید پزشکی و پیشگیری از بیماری‌ها بسیار مورد توجه قرار گرفته است. در این مطلب به صورت مختصر در این مورد توضیح خواهیم داد.

مورد توجه قرار گرفتن ختنه در افریقا

جالب است بدانید که عمل ختنه سنتی تبدیل به یک تجارت سودآور شده است. به طوری بسیاری از مردان و پسران مایل به انجام این جراحی هستند و انجامش هم می دهند.

هرساله در افریقا هزاران جوان که وارد مدارس می شوند، عمل ختنه می شوند. معمولا، برخی از این ختنه های سنتی عوارضی را به دنبال دارد. البته در صورت مراجعه به متخصص ختنه و نیز رعایت مراقبت‌های قبل و بعد از ختنه احتمال بروز عوارض بسیار کم است. در هر صورت فواید ختنه به میزانی است که بر عوارض احتمالی ختنه برتری دارد.

تاثیرات ختنه در افریقا چطور بوده است؟

عمل ختنه در افریقا به یکی از جراحی‌های رایج مردان تبدیل شده است و دارای تنوع گسترده ای بین مناطق مختلف می باشد. این امر به خاطر این است که ختنه اغلب به دلایل مذهبی و فرهنگی یا یک سنت در یک منطقه انجام می گیرد. که البته آیین و سنت هایی هم در این بین وجود دارد.

ختنه در کشورهای افریقایی به عنوان سدی در مقابل ابتلا به HIV شناخته شده است و علاوه بر دلایل سنتی به این دلیل ختنه در این قاره رواج یافته است. شواهد حاصل از کارآزمایی های کنترل شده تصادفی انجام شده در این قاره ها نشان داده است که ختنه مردان می تواند در کاهش انتقال ویروس ایدز یا HIV بسیار در زوجین بسیار موثر باشد. همین امر باعث شده تا ختنه در افریقا برای مردان بزرگسال هم صورت بگیرد و حتی توسعه ابزارها برای این کار نیز تسهیل شده است.

ختنه ممکن است عوارضی به همراه داشته باشد اما انقدر خطرناک نیست که فرد به خطر بیفتد. بلکه با تکنیک های درست، و موثر انجام بشود و مراقبت های بعد از ختنه در نظر گرفته بشه، مشکلی پیش نمی‌آید.

این جراحی در نواحی مختلف قاره

در مطالعات اخیر مشخص شده است که بین 50 تا 87 درصد از مردان در کشورهای جنوب صحرای افریقا مورد ختنه قرار می‌گیرند. در واقع آن را به عنوان یک نمونه برای پیشگیری قابل قبول دانسته اند. همچنین با توجه به یکسری ملاحظات دیگر، مثل بهداشت بهتر، ایمنی ختنه، بروز درد کمتر ناشی از این رویه مد نظرشان بوده است. و نیز محافظت اثبات شده در مقابل بیماری های مقاربتی، از جمله ایدز، ختنه در این قاره بسیار افزایش یافته و مورد توجه قرار گرفته است.

4.2/5 - (9 امتیاز)

قابل توجه مراجعین محترم

در صورت بروز هرگونه مشکل در ارتباط با تلفن‌های کلینیک ختنه نوزادان تهران می‌توانید در تلگرام و یا دایرکت اینستاگرام پیام خود را ارسال نمایید. برای ارسال پیام روی پیام رسان مورد نظر کلیک نمایید.

advanced divider

پربازدیدترین نوشته‌ها

advanced divider
advanced divider

در شبکه های اجتماعی ما را دنبال کنید

اشتراک اين مطلب در شبكه های اجتماعی