انتخاب پزشک در ختنه کودک | اشتباهات در ختنه کودک
آنچه در این مطلب می‌خوانید

اشتباهات در ختنه توسط پزشکان!

در انتخاب پزشک دقت کنید و  سراغ متخصص بروید. زیرا با اشتباهاتی که در ختنه پیش می آید، برای کودک می تواند مشکل ساز شود. نمونه ای از این اشتباهات را بیان خواهیم کرد.

سرهم بندی در ختنه کودک یا Botched Circumcision : منظور از این عبارت چیست؟

شایع ترین اشتباهات در ختنه نوزاد که بسیار هم اتفاق می افتد، برداشتن پوست شفت آلت تناسلی می باشد. این اتفاق باعث خونریزی می شود و باید برای خونریزی پوست پایه آلت تناسلی اقدام کرد. زمانی که زخم بهبود می یابد، روی طول آلت تناسلی کودک تاثیر می گذارد و به عبارتی کوتاه ترش می کند. اتصال اسکروتوم و آلت تناسلی به سمت شفت منتهی و یا کشیده می شود. در سنین بلوغ جوانی هم موهایی بروی آلت تناسلی در این قسمت شفت دیده می شود.

جراحی می تواند تنها بخشی از این شرایط را درست کند. مخفی شدن آلت تناسلی به زیر پد چربی پیوبیک نتیجه دیگری از جراحی های نادرست ختنه توسط افراد بی تجربه و بدون تخصص می باشد. این مورد برای درمان شدن نیاز به جراحی دارد و اغلب هم در ناحیه میانی شفت، پوست اضافی دیده می شود. بنابراین بخشی از سرآلت تناسلی که گلنس نامیده می شود، برداشته می شود. اغلب موفقیت آمیز نیست، زیرا منجر به بدشکلی آلت می شود.

انتخاب پزشک در ختنه کودک | اشتباهات در ختنه کودک

این نوع ختنه ها و اشتباهات در ختنه چقدر شایع می باشند؟

هیچ کس نمی داند که چند بار این اشتباهات در ختنه کودکان ممکن است رخ دهد. اما خطاهایی که در جراحی رخ می دهند، همه آن هایی که قابل پیشگیری می باشند، با دقت و جزییات همراه هستند. برداشتن بخش بسیاری از پوست شفت به نظر شایع ترین اشتباه می آید، به خاطر بسیاری از آقایان معترضند که موهای الت تناسلی شان در شفت زیر آلت شان رویش می کند. در واقع اسکروتوم شان روی شفت کشیده می شود، خصوصا زمان انزال، طوری که پوست شفت به هنگام انزال نازک و کشیده می شود. بسیاری از آقایان که چنین مشکلی دارند، در زمانی هم که انزال نمی شوند، آلت شان پنهان است. این نشان دهنده همان اشتباه در جراحی ختنه شان می باشد. در برخی ختنه ها هم گلنس از بین می رود. برخی نوزادان به دلیل جراحی اشتباه و خونریزی شدید ، یا خطاهایی در بیهوشی شان می میرند. همه این ها در نتیجه انتخاب نادرست پزشک می باشد.

حتما در انتخاب پزشک جراح کودکتان دقت کنید.

لطفا به این مطلب امتیاز دهید

قابل توجه مراجعین محترم

در صورت بروز هرگونه مشکل در ارتباط با تلفن‌های کلینیک ختنه نوزادان تهران می‌توانید در تلگرام و یا دایرکت اینستاگرام پیام خود را ارسال نمایید. برای ارسال پیام روی پیام رسان مورد نظر کلیک نمایید.

advanced divider

پربازدیدترین نوشته‌ها

advanced divider
advanced divider

در شبکه های اجتماعی ما را دنبال کنید

اشتراک اين مطلب در شبكه های اجتماعی