شرایط ختنه نوزاد
آنچه در این مطلب می‌خوانید

بعد از انجام ختنه کودک، باید مراقبت هایی از الت تناسلی نوزاد پسرتان داشته باشید.

اما آن قدرها هم که فکر می کنید، حساس نیست.

فقط کافیست تکنیک هایی که به شما می گوییم مرحله به مرحله و درست انجام دهید.

بهترین زمان ختنه در ۱۰ روز اول تولد و به توصیه پزشک متخصص ختنه همان ۴۸ ساعت اول است.

در بعضی موارد هم پیش می آید که پزشکان می گویند این اقدام را به دلایل پزشکی باید به تاخیر انداخت.

در چنین شرایطی زمان بعدی ختنه، ۱۱ روز اول بعد از تولد نوزاد و سپس تا پایان دوره نوزادی یعنی تا ۲۸ روز بعد از تولد موکول می شود.

بعد از ختنه، نوزادتان باید حداقل تا دو ساعت نوزاد زیر نظر باشد. یک روش شایع ختنه، روشی رینگ یا حلقه پلاستیکی می باشد و در برخی موارد نیز پزشکان از جراحی هم استفاده می‌ کنند.

بعد از ختنه در روز سوم تا پنجم که آزمایشات غربالگری نوزاد انجام می‌ شود، وضعیت بهبودی زخم ختنه نوزاد بررسی می شود. حداکثر زمان مراجعه به پزشک برای بررسی محل ختنه، یک هفته پس از ختنه است.

در صورتی که نوزاد بی قراری کرد، می توانید با تجویز پزشک، از قطره استامینوفن کودکان و فقط طبق دستور پزشک کودک استفاده کنید.

از راهنمایی‌های نامطمئن دیگران برای مراقبت‌ های اشتباه و غلط خودداری کنید.

فقط والدین یک نگرانی که دارند، بعد از ختنه کودک را پوشک یا لاستیکی کنند یا خیر؟

از ناحیه ختنه شده کودک باید محافظت کنید. پس از جراحی ممکن است یک باند وازلینی روی آلت نوزاد قرار داده شود که معمولا با اولین ادرار نوزاد می ‌افتد.

متخصصان اطفال نظرات متفاوتی در مورد لزوم ادامۀ استفاده از پانسمان برای آلت تناسلی نوزاد دارند.

پوشک کردن نوزاد بعد از ختنه

در نتیجه باید در این مورد، نظر پزشک کودک خود را بپرسید. اگر توصیه شده است که به پانسمان ادامه دهید، به احتمال زیاد به توصیه پزشک اطفال این است که قبل از پیچیدن یک گاز استریل کوچک دور محل یا قرار دادن یک باند روی آن، کمی وازلین روی سر آلت تناسلی بمالید تا پانسمان به پوست نچسبد.

در ضمن اگر پزشک شما معتقد به استفاده از پانسمان نیست، شاید از شما بخواهد که برای روز اول یا بعد از آن نیز بعد از هر تعویض پوشک، کمی وازلین یا پماد آنتی‌بیوتیک به آن ناحیه بزنید.

 فقط برای اینکه مانع از ساییده شدن پوشک به آلت تناسلی شود.

در ضمن دو پوشک به نوزاد بپوشانید.

البته این کار اختیاری است، اما به کاهش درد کمک می ‌کند.

با پوشاندن دو پوشک به نوزاد، به محافظت از آلت تناسلی او کمک می شود و از فشار آوردن ران‌ ها به آن جلوگیری می‌کند.

همچنین می‌توانید به منظور کاهش درد، یک کیسۀ حاوی یخ را بین دو لایه پوشک قرار دهید. در این مورد نیز لازم است نظر پزشک کودک را بپرسید.

وقتی که ناحیه ختنه به طور کامل بهبود پیدا ‌کرد، همچنان به تمیز نگه داشتن آلت تناسلی و پاک کردن هر گونه مدفوع روی آن ادامه دهید.

گاهی هم کمی از پوست ختنه‌ گاه باقی می ‌ماند، در صورتی که این مورد برای کودک پیش آمد، در زمان حمام کردن، پوست را با ملایمت بکشید و زیر آن را تمیز کنید.

3/5 - (2 امتیاز)

قابل توجه مراجعین محترم

در صورت بروز هرگونه مشکل در ارتباط با تلفن‌های کلینیک ختنه نوزادان تهران می‌توانید در تلگرام و یا دایرکت اینستاگرام پیام خود را ارسال نمایید. برای ارسال پیام روی پیام رسان مورد نظر کلیک نمایید.

advanced divider

پربازدیدترین نوشته‌ها

advanced divider
advanced divider

در شبکه های اجتماعی ما را دنبال کنید

اشتراک اين مطلب در شبكه های اجتماعی