پماد بعد از ختنه | کلینیک ختنه نوزادان تهران
آنچه در این مطلب می‌خوانید

پماد بعد از ختنه و استعمال در ناحیه ختنه گاه یکی از توصیه‌های پزشکان است. معمولا بعد از ختنه نوزاد حتما باید پماد وازلین استفاده شود و روی محل زخم مالیده شود. این کار را تا دو هفته اول بعد از ختنه، با هر بار جا عوض کردن کودک انجام دهید.

کدام پماد بعد از ختنه مناسب است؟

همانطور که قبلا اشاره کرده ایم، از عوارض ایجاد شده بعد از ختنه تنگی مجرای ادراری می باشد، البته این در شرایطیست که مراقبت صحیح بعد از عمل ختنه صورت نگرفته باشد. مادران حتما اطلاع داشته باشند که برای جلوگیری از این مساله باید حتما نوک آلت تناسلی کودک را با پماد بعد از ختنه و به مدت دو هفته چرب کنند. برای چرب کردن وازلین از پماد آ.د بهتر هست چون چربتر است. در هفته اولی که کودک ختنه شده، چون از پوشک استفاده می شود، باید در طول روز مرتب پوشکشان عوض شود (حداقل پنج بار در هر 24 ساعت باید با آب شسته و پوشکشان تعویض بشود). با رعایت بهداشت ناحیه عمل، از بروز عفونت جلوگیری می شود. در ضمن با شیردهی مکرر حجم ادرار افزایش و از تنگی مجاری ادراری جلوگیری می شود.

مراقبت از زخم ختنه با وازلین

بهترین پماد بعد از ختنه وازلین است که باید روی محل زخم مالیده شود. این کار را تا دو هفته اول بعد از ختنه، با هر بار جا عوض کردن کودک انجام دهید. در مشاوره ای که پزشک خواهید داشت، ممکن است چسبندگی هایی در ماه های اول بعد ازختنه پیش بیاید، که با استفاده از وازلین  می توان این چسبندگی را کنترل کرد.

استفاده از پماد آ.د و وازلین بعد از ختنه
بهترین پماد بعد از ختنه وازلین است که باید روی محل زخم مالیده شود.

خانواده باید حتما بعد از ختنه مراقبت های لازم را در پیش بگیرند. زیرا لبه های آلت تناسلی که ختنه شده اند، حساس تر هستند. پس با وازلین ، همانطور که اشاره کردیم، تنها می توان این حساسیت را کنترل کرد. لازم به ذکر است در کلینیک ختنه نوزادان تهران این جراحی فقط برای نوزادان زیر شش ماه انجام می‌گردد. والدین محترم می‌توانند سایر مراقبت های بعد از ختنه با حلقه را در صفحه مربوطه که دسترسی آن در پایین تمامی صفحات سایت قرار دارد مطالعه نمایند.

4.1/5 - (67 امتیاز)

قابل توجه مراجعین محترم

در صورت بروز هرگونه مشکل در ارتباط با تلفن‌های کلینیک ختنه نوزادان تهران می‌توانید در تلگرام و یا دایرکت اینستاگرام پیام خود را ارسال نمایید. برای ارسال پیام روی پیام رسان مورد نظر کلیک نمایید.

advanced divider

پربازدیدترین نوشته‌ها

advanced divider
advanced divider

در شبکه های اجتماعی ما را دنبال کنید

اشتراک اين مطلب در شبكه های اجتماعی