استفاده از پماد آ.د برای ختنه
آنچه در این مطلب می‌خوانید

بعد از ختنه نوزاد حتما باید پماد وازلین استفاده شود و روی محل زخم مالیده شود. این کار را تا دو هفته اول بعد از ختنه، با هر بار جا عوض کردن کودک انجام دهید.

چه نوع پمادی برای بعد از ختنه مناسب است؟

همانطور که قبلا اشاره کرده ایم، از عوارض ایجاد شده بعد از ختنه تنگی مجرای ادراری می باشد، البته این در شرایطیست که مراقبت صحیح بعد از عمل ختنه صورت نگرفته باشد. مادران حتما اطلاع داشته باشند که برای جلوگیری از این مساله باید حتما نوک آلت تناسلی کودک را به مدت دو هفته چرب کنند. برای چرب کردن وازلین از پماد آ.د بهتر هست چون چربتر هست. در هفته اولی که کودک ختنه شده، چون از پوشک استفاده می شود، باید در طول روز مرتب پوشکشان عوض شود( حداقل پنج بار در هر 24 ساعت باید با آب شسته و پوشکشان تعویض بشود). با رعایت بهداشت ناحیه عمل، از بروز عفونت جلوگیری می شود. در ضمن با شیردهی مکرر حجم ادرار افزایش و از تنگی مجاری ادراری جلوگیری می شود.

مراقبت از زخم ختنه با وازلین

بعد از ختنه نوزاد حتما باید پماد وازلین استفاده شود و روی محل زخم مالیده شود. این کار را تا دو هفته اول بعد از ختنه، با هر بار جا عوض کردن کودک انجام دهید. در مشاوره ای که پزشک خواهید داشت، ممکن است چسبندگی هایی در ماه های اول بعد ازختنه پیش بیاید، که با استفاده از وازلین  می توان این چسبندگی را کنترل کرد.

استفاده از پماد آ.د و وازلین بعد از ختنه

خانواده باید حتما بعد از ختنه مراقبت های لازم را در پیش بگیرند. زیرا لبه های آلت تناسلی که ختنه شده اند، حساس تر هستند. پس با وازلین ، همانطور که اشاره کردیم، تنها می توان این حساسیت را کنترل کرد.

پربازدیدترین نوشته‌ها

advanced divider
advanced divider

در شبکه های اجتماعی ما را دنبال کنید

اشتراک اين مطلب در شبكه های اجتماعی

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram