چرا ختنه؟
آنچه در این مطلب می‌خوانید

چرا ختنه؟ انجام این جراحی یک انتخاب است و اولین سوالی که ممکن است به ذهن والدین هر نوزاد پسری که تصمیم به انجام این جراحی برای نوزاد خود می‌گیرند خطور کند این است که بهترین زمان برای انجام عمل ختنه و بهترین شیوه برای انجام آن کدام است؟

در این وبلاگ سعی ما بر این است تا به سوالات بالا پاسخ داده و مزایای انجام این عمل را برشماریم.

بهترین زمان انجام این عمل

بر اساس متون علمی و سال‌‌ها تحقیق در رابطه با این جراحی که توسط پزشکانی معتبر در سطح جهان صورت گرفته است، به اضافه تجربه شخصی من در کلینیک ختنه، بهترین زمان برای انجام آن بین 1 تا 3 ماهگی نوزاد است که تا شش ماه نیز این جراحی توصیه شده است. و ما در کلینیک ختنه نوزادان تهران این جراحی را برای نوزادان پسر تا شش ماه انجام می‌دهیم.

این سنین را زمان طلایی ختنه می‌نامند، چرا که ترمیم زخم در این سنین با سرعت بیشتری صورت می‌گیرد. دلیل دوم، تاثیر روانی انجام این عمل بر نوزادان است. با بالا رفتن سن، کودکان بر بدن خود حساس می‌شوند و انجام این جراحی می‌تواند در خاطر آن‌ها باقی بماند و به مرور زمان تاثیر نامناسبی نیز بر روحیه و روان آن‌ها داشته باشد. به منظور کسب آگاهی بیشتر در این رابطه می‌توانید فیلم‌های ختنه موجود در قسمت مربوطه این وب‌سایت را مشاهده نمایید.

چرا ختنه توصیه می‌شود؟
زمان طلایی انجام این جراحی بین یک تا سه ماه است.

بهترین روش برای انجام عمل ختنه

نکته مهم در زمان پاسخ‌گویی به این سوال، توجه به این امر است که انتخاب پزشک ماهر بسیار پراهمیت‌تر از انتخاب بهترین روش است.

در صورتی که پزشکی حاذق را برگزینید، او توانایی این را خواهد داشت تا بهترین و مناسب‌ترین راه را به منظور انجام این عمل پس از انجام آزمایش‌ها و بررسی‌های مختلف برای نوزاد شما در نظر بگیرد.

انواع روش‌های ختنه مناسب سنین مختلف

به طور کلی، بهترین روش برای انجام این عمل برای نوزادان با زیر 6 ماه سن، ختنه با حلقه است. اما بهترین روش ختنه برای کودکانی که بین 6 ماه تا یک سال سن دارند، انجام آن روش لیزر یا جراحی سنتی است، چرا که با بیهوش بودن نوزاد حین عمل جراحی، وی خاطره‌ای از این عمل را در ذهن خود نخواهد داشت.

به منظور کسب اطلاعات بیشتر در این رابطه می‌توانید فیلم ختنه نوزاد با لیزر و فیلم ختنه به روش سنتی را در این وب‌سایت مشاهده نمایید.

مزایای انجام ختنه

سال‌های زیادی است که این عمل به صورت گسترده میان جوامع مختلف بشری انجام می‌شود؛ امری که در ابتدا به عنوان عملی مذهبی صورت می‌گرفت و با گذشت زمان تاثیرات بسیار آن بر بهداشت شخصی و سلامت افراد مشخص شد.
بر اساس تحقیقات انجام شده، کودکانی که تحت این عمل قرار گرفته‌اند تا 15 برابر کمتر از کودکانی که تحت این عمل قرار نگرفته اند دچار عفونت‌های ادراری می‌شوند. به‌علاوه، احتمال ابتلا به سرطان آلت تناسلی، ویروس ایدز و انتقال عفونت‌هایی که به طور معمول پس از ازدواج و برقراری رابطه جنسی صورت می‌گیرد، در افرادی که ختنه کرده‌اند به مراتب کمتر است.

در ادامه مطالبی که در این بخش خواهد آمد، انواع متفاوت جراحی ختنه و مزایای هر کدام را به تفصیل مورد بحث و بررسی قرار می‌دهیم.

لطفا به این مطلب امتیاز دهید

قابل توجه مراجعین محترم

در صورت بروز هرگونه مشکل در ارتباط با تلفن‌های کلینیک ختنه نوزادان تهران می‌توانید در تلگرام و یا دایرکت اینستاگرام پیام خود را ارسال نمایید. برای ارسال پیام روی پیام رسان مورد نظر کلیک نمایید.

advanced divider

پربازدیدترین نوشته‌ها

advanced divider
advanced divider

در شبکه های اجتماعی ما را دنبال کنید

اشتراک اين مطلب در شبكه های اجتماعی