ادرار بعد از ختنه خوب است؟
ادرار بعد از ختنه خوب است یا بد؟
29 اردیبهشت 1400
روند ختنه نوزادان
روند ختنه نوزادان و معرفی روش‌های ختنه
29 خرداد 1400
نمایش همه

چرا ختنه؟

چرا-ختنه؟

چرا ختنه

ختنه یک انتخاب است و اولین سوالی که ممکن است به ذهن والدین هر نوزاد پسری که تصمیم به ختنه نوزاد خود می‌گیرند خطور کند، بهترین زمان برای انجام عمل ختنه و بهترین شیوه برای انجام آن است.

در این وبلاگ سعی ما بر این است تا به سوالات بالا پاسخ داده و مزایای انجام این عمل را برشماریم.

بهترین زمان برای انجام عمل ختنه

بر اساس متون علمی و سال‌‌ها تحقیق در رابطه با ختنه که توسط پزشکانی معتبر در سطح جهان صورت گرفته است، به اضافه تجربه شخصی من در کلینیک ختنه، بهترین زمان برای انجام عمل ختنه بین 1 تا 3 ماهگی نوزاد است.

این سنین را زمان طلایی ختنه می‌نامند، چرا که ترمیم زخم در این سنین با سرعت بیشتری صورت می‌گیرد. دلیل دوم، تاثیر روانی انجام این عمل بر نوزادان است. با بالا رفتن سن، کودکان بر بدن خود حساس می‌شوند و ختنه عملی است که می‌تواند در خاطر آن‌ها باقی بماند و به مرور زمان تاثیر نامناسبی نیز بر روحیه و روان آن‌ها داشته باشد. به منظور کسب آگاهی بیشتر در این رابطه می‌توانید فیلم‌های ختنه موجود در قسمت مربوطه این وب‌سایت را مشاهده نمایید.

 

چرا ختنه؟

 

بهترین روش برای انجام عمل ختنه

نکته مهم در زمان پاسخ‌گویی به این سوال، توجه به این امر است که انتخاب پزشک ماهر بسیار پراهمیت‌تر از انتخاب بهترین روش است.

در صورتی که پزشکی حاذق را برگزینید، او توانایی این را خواهد داشت تا بهترین و مناسب‌ترین راه را به منظور انجام این عمل پس از انجام آزمایش‌ها و بررسی‌های مختلف برای نوزاد شما در نظر بگیرد.

انواع روش‌های ختنه مناسب سنین مختلف

به طور کلی، بهترین روش برای انجام عمل ختنه برای نوزادان با زیر 6 ماه سن، ختنه با حلقه است. بهترین روش ختنه اما برای کودکانی که بین 6 ماه تا یک سال سن دارند، ختنه به روش لیزر یا جراحی سنتی است، چرا که با بیهوش بودن نوزاد حین عمل جراحی، وی خاطره‌ای از این عمل را در ذهن خود نخواهد داشت.

به منظور کسب اطلاعات بیشتر در این رابطه می‌توانید فیلم ختنه نوزاد با لیزر و فیلم ختنه به روش سنتی را در این وب‌سایت مشاهده نمایید.

مزایای انجام ختنه

سال‌های زیادی است که ختنه به صورت گسترده میان جوامع مختلف بشری انجام می‌شود؛ امری که در ابتدا به عنوان عملی مذهبی صورت می‌گرفت و با گذشت زمان تاثیرات بسیار آن بر بهداشت شخصی و سلامت افراد مشخص شد.
بر اساس تحقیقات انجام شده، کودکان ختنه شده تا 15 برابر کمتر از کودکانی که ختنه نشده‌اند دچار عفونت‌های ادراری می‌شوند. به‌علاوه، احتمال ابتلا به سرطان آلت تناسلی، ویروس ایدز و انتقال عفونت‌هایی که به طور معمول پس از ازدواج و برقراری رابطه جنسی صورت می‌گیرد، در افرادی که ختنه کرده‌اند به مراتب کمتر است.

در ادامه مطالبی که در این بخش خواهد آمد، انواع متفاوت جراحی ختنه و مزایای هر کدام را به تفصیل مورد بحث و بررسی قرار می‌دهیم.

Call Now Button