ختنه مردان بزرگسال
ختنه در سن بزرگسالی روش ایمنی است؟
10 دی 1399
مشکلات رایج پوست ختنه گاه در کودکان
چرا با ختنه نکردن مشکل فیموز برای کودک پیش میاد؟
1 بهمن 1399
نمایش همه

بهترین سن پیشنهادی برای ختنه نوزادان

بهترین سن ختنه

بهترین سن ختنه

بهترین سن پیشنهادی برای ختنه نوزادان از نظر پزشکان اطفال چیست؟

نظرات مختلفی در رابطه با سن مناسب و یا بهترین سن برای ختنه نوزاد می باشد.

متاسفانه محققین هنوز هم به ایده مشابهی سر این قضیه نرسیده اند. ختنه کودکان به دلایل متفاوتی انجام می شود، که می تواند شامل : فرهنگ، مذهب، روش های درمانی و پیشگیرانه باشد. بنابراین پاسخ به این سوال که بهترین سن برای ختنه کی هست، باید در نظر گرفته شود.

دو واقعیت در جنبه پزشکی این روش می باشد.

اول اینکه جنبه درمانی ختنه اینست که بیشتر پزشکان نظرات‌جمعی روی این موضوع دارند.

مثلا بخاطر درمان فیموز، که بایدهرچه زودتر انجام گیرد. دومین جنبه پزشکی این مساله 2 الی 10 درصد ختنه هاییست که نشان می دهد پیشگیری از عفونت های دستگاه ادراری در اولویت می باشد. خصوصا که در اروپا، آمریکای مرکزی و جنوبی و نیز کشورهای خاور دور انجام می شود.

عفونت دستگاه ادراری حدودا 2.15% در کودکان ختنه نشده، 0.22% در کودکان ختنه شده، و 2% در دخترانی که سال اول زندگی می باشد، دیده شده است.

به طور کلی، عفونت دستگاه ادراری بین 5 تا 20 برابر کمتر در کودکان ختنه شده دیده می شود. خصوصا آن هایی که در سال های اول زندگی شان هستند.

بهترین سن پیشنهادی برای ختنه

پس در نهایت بهترین سن پیشنهادی برای ختنه نوزاد چه موقع هست؟

مطالعات متعددی هست که پیشنهادشان بر این ست که ختنه باید در سنین نوزادی انجام گیرد. به این دلیل که انجام آن در این سنین، کمترین میزان استرس را خواهد داشت. همچنین موقعیتی گزینشی برای فرد است، همچنین خیلی سریع هم بهبود می یابد.

نوزادان درضمن پره پوس نازکی در این سن دارند، که نیازی به بخیه نداشته و می تواند با بیحسی موضعی نیز صورت گیرد. همچنین هزینه های انجام ختنه در نوزادی ده برابر کمتر از کودکان در سنین بالاتر است. این می تواند یکی از مزیت های قابل توجه در بحث بهترین سن ختنه نوزاد باشد.

همچنین گفته می شود که نوزادانی که در سنین کمتر از یک هفته ختنه می شوند، کمترین میزان درد را داشته اند. این درد در هفته چهارم تولد بیشتر شده بود. از این رو، اولین هفته تولد پسران نوزاد بهترین زمان برای ختنه آن ها می باشد. آکادکی اطفال امریکا هم توصیه می کند که نوزادان باید حداقل 2250 گرم وزن داشته و نیز موقع عمل زردی نداشته باشند.

بحث عوارض ختنه نوزادان هم حدود 0.2 الی 0.6% توسط اکادمی اطفال امریکا در سال 1999 گزارش شده است. میزانی که حتی خیلی کمتر از عفونت دستگاه ادراری در کودکان می باشد.

Call Now Button