تب کردن کودک بعد واکسن
آنچه در این مطلب می‌خوانید

مقایسه دو روش جراحی ختنه کلاسیک و حلقه پلاستیبل

ختنه یکی از قدیمی‌ترین جراحی‌‎هایی است که بشر از گذشته‌های دور بر نوزادان پسر انجام می‌داده و تا به امروز نیز به قوت خود باقی است. در سال‌های اخیر، شیوه‌های نوینی به منظور انجام این جراحی معرفی شده‌اند که هر کدام مزایا و معایب خود را دارند.

ختنه به روش جراحی که با نام «ختنه کلاسیک» نیز شناخته می‌شود، در کنار روش جراحی ختنه با حلقه پلاستیبل متداول‌ترین انواع جراحی ختنه در ایران به حساب می‌آیند.

پیش‌تر در وبلاگ‌هایی که در این وب‌سایت ارائه شده است به معرفی انواع روش‌های ختنه پرداخته‌ایم؛ در این وبلاگ اما به بررسی و مقایسه دو نوع از متداول‌ترین روش‌های ختنه در ایران می‌پردازیم و در این راه از نتایج تحقیقاتی که در طول سال‌های 1379 تا 1381 بر ختنه نوزادان زیر یک سال در دو بیمارستان بقیة‌الله و بیمارستان میلاد تهران استفاده می‌کنیم.

جراحی ختنه کلاسیک و حلقه پلاستیبل؛ کدام روش بهتر است؟

اولین قدم همواره مشورت با پزشک متخصص است؛ پزشک با توجه به شرایط نوزاد شما بهترین شیوه را برای جراحی او انتخاب خواهد کرد.

تحقیق و بررسی انجام‌شده بر دو شیوه متداول جراحی ختنه در ایران، نشانگر برتری شیوه ختنه با حلقه پلاستیبل برای نوزادان است؛ چرا که عوارض کمتری نسبت به شیوه جراحی کلاسیک داشته و زمان عمل نیز بسیار کوتاه‌تر است.

عوارض بعد از عمل مانند خون‌ریزی و عفونت موضعی در جراحی ختنه با حلقه پلاستیبل به مراتب پایین‌تر بوده و نیازی به عمل پاکسازی، دبریدمان و جراحی مجدد مشاهده نشده است. علاوه‌بر این، رضایت بیشتری نیز از منظر زیبایی محل جراحی در شیوه جراحی ختنه با حلقه پلاستیبل از سوی والدین نوزاد دیده شده است. البته در سنین بالاتر این روش ممکن هست قابل انجام نباشد و همان شیوه کلاسیک انتخاب شود لذا فاکتور سن در انتخاب روش مناسب بسیار تاثیرگذار هست.

پربازدیدترین نوشته‌ها

advanced divider
advanced divider

در شبکه های اجتماعی ما را دنبال کنید

اشتراک اين مطلب در شبكه های اجتماعی

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram