ختنه در کشور زیمبابوه
آنچه در این مطلب می‌خوانید

ختنه چقدر در کشورهای دیگر اهمیت داره؟

ختنه در کشور زیمبابوه

ختنه در پسران بین سنین 15 تا 35 سال است، پیش‌بینی‌هایی در ختنه پسران و مردان بین سنین 15 تا 35 ساله در زیمبابوه انجام شد، ختنه مردان همانطور که شرح داده شد، به عنوان بخشی کامل از رویکردهای پیشگیری از انتقال ویروس HIV بسیار توصیه شده است.

زیمبابوه یکی از 14 کشور صحرایی است که برنامه درمانی ختنه مردان در انجا صورت گرفته است، با این حال این کشور هنوز به آن مقدار از میزان ختنه مردان نرسیده است.

پیش‌بینی‌های اصلی ختنه

یک بررسی مقطعی روی 784 مرد بین سنین 15 تا 35 سال انجام شد، برای تعیین پیش‌بینی ختنه از تحلیل رگرسیون لجستیک منفی استفاده شد، پیش‌بینی‌های اصلی ختنه، بر اساس سن، وضعیت اشتغال، آزمایش اچ‌آی‌وی، تایید آزمایش اچ‌آی‌وی قبل از ختنه، دانش مردان در مورد ختنه کردن و نگرششون در رابطه با ختنه بود.

به طور کلی، شرکت کنندگان دانش خوبی در مورد ختنه مردان داشتند و پیشگیری از اچ‌آی‌وی را با یک نگرش معقول و منطقی مشاهده کردند.

ختنه در کشور زیمبابوه

 

از شناسایی این پیش‌بینی‌ها می‌توان برای مقیاس تقاضا برای ختنه مردان در زیمبابوه استفاده کرد، در ادامه بررسی‌ها، ختنه مردان به عنوان یک روش پیشگیری از ایدز پذیرفته شد، براساس شواهد اپیدمیولوژیکی، بالینی، و آزمایشگاهی، ختنه مردان می‌تواند تاثیر معنا داری روی اپیدمی اچ‌آی‌وی در مناطق منتخب داشته باشد.

مطالعات مربوط به پذیرش این ختنه مردان در صحرای جنوبی آفریقا، برای ارزیابی عوامل جذب ختنه در جمعیت‌هایی بود که به طور سنتی ختنه نمی‌شدند، این بررسی روی آن ها صورت گرفت، 13 مطالعه از 9 کشور مشخص  شد.

در طی مطالعات، نسبت متوسط مردان بدون ختنه که مایل به ختنه شدن بودند، 65 درصد بود، 69 درصد از زنان تمایل به ختنه همسران‌شان داشتند و 71 درصد از مردان و 81 درصد از زنان مایل به ختنه پسران‌شان بودند، به خاطر اینکه سطح قابل قبول در بین 9 کشور کاملا سازگار می‌باشد.

در ضمن مطالعات قابل قبول دیگری هم که سوالات فرضی برای شرکت کنندگان مطرح می‌کنند، ضروری نیست، توصیه به مداخلات آزمایشی و ارائه خدمات ختنه ایمن در رابطه با راهکارهای پیشگیری از ابتلا به HIV و ارزیابی ایمنی بودن آن و قابل قبول بودن ختنه می‌باشد.

پربازدیدترین نوشته‌ها

advanced divider
advanced divider

در شبکه های اجتماعی ما را دنبال کنید

اشتراک اين مطلب در شبكه های اجتماعی

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram