ختنه؛ انتخابی برای والدین یا فرزندان؟
ختنه؛ انتخابی برای والدین یا فرزندان؟
6 مرداد 1400
آنفولانزا، کرونا و بیماری های شایع دستگاه تنفسی
آنفولانزا، کرونا و بیماری‌های شایع دستگاه تنفسی
9 مرداد 1400
نمایش همه

ختنه در دوران کرونا

ختنه در دوران کرونا

ختنه در دوران کرونا

پیدایش و همه‌گیری ویروس کرونا در سراسر جهان، جنبه‌های بسیاری از زندگی بشر را در اقصی نقاط کره زمین تحت تاثیر خود قرار داده و دگرگون کرده است. آدمی بیش از پیش ملزم به رعایت پروتکل‌های شدید و دقیق بهداشتی شده، بسیاری فعالیت‌های روزمره در زندگی افراد نیز به منظور رعایت هر چه بهتر این اصول بهداشتی و نیز به دلیل ترس فزاینده‌ای که از انتقال سریع این بیماری به افراد وجود دارد، دست‌خوش تغییرات چشمگیری شده است.

در این میان، والدینی که نوزاد پسر دارند و پیش‌تر تصمیم به انجام جراحی ختنه بر روی او گرفته‌اند، ممکن است در روزهای شیوع و همه‌گیری ویروس کرونا دچار تردید شده و نسبت به انجام این عمل آن چنان که باید اطمینان خاطر نداشته باشند.

ختنه در دوران کرونا

در ادامه به تمهیداتی که در کلینیک ختنه تهران در این راستا صورت گرفته است، می‌پردازیم.

شرایط انجام جراحی ختنه در کلینیک ختنه تهران

رعایت اصول بهداشتی همواره از اولویت‌های این مجموعه بوده و در دوران پیدایش و همه‌گیری ویروس کرونا دقت عمل بیش‌تری نسبت به این امر در نظر گرفته می‌شود.

از آن‌جا که برای انجام جراحی ختنه سنی مشخص وجود دارد و زمان طلایی آن بین 1 تا 3 ماهگی نوزاد است، والدین نوزاد نمی‌توانند انجام این جراحی را موکول به پایان همه‌گیری ویروس کرونا کنند، بالاخص به این دلیل که کسی نمی‌تواند زمانی دقیق را به این منظور تعیین نماید.

در همین راستا، کلینیک ختنه تهران تمهیداتی را برای کمک به مراجعین محترم و حفظ سلامت آن‌ها در نظر گرفته است. بر این اساس، مراجعین محترم در زمان رسیدن به کلینیک می‌توانند در خودروی خود حضور داشته باشند و بعد از خروج مراجع قبلی و تماسی که توسط این مجموعه با تلفن همراه آن‌ها گرفته می‌شود، خودروی خود را ترک کرده و به کلینیک بیایند.

لذا مراجعین برخوردی با یکدیگر در اتاق انتظار نخواهند داشت؛ علاوه‌بر این، در فاصله زمانی بین دو مراجع محیط کلینیک به طور کامل ضدعفونی می‌شود و والدین می‌توانند ختنه نوزاد خود را در محیطی آرام، تمیز و به دور از نگرانی تجربه نمایند.

Call Now Button