کلینیک ختنه نوزادان تهران
تاسیس کلینیک ختنه نوزادان تهران
4 مهر 1400
ختنه لیزری و دستگاه‌های آن
ختنه لیزری و دستگاه‌های مورد استفاده در آن
21 مهر 1400
نمایش همه

اهمیت استریل بودن لوازم در ختنه

استریل بودن لوازم ختنه

استریل بودن لوازم ختنه

ختنه یکی از قدیمی‌ترین اقدامات پزشکی است که بشر ساکن بر کره زمین بر فرزندان پسر خود در نوزادی و سال‌های آغازین زندگی پیاده کرده و همچنان نیز افراد بسیاری این عمل را بر نوزادان خود انجام می‌دهند.

نکته‌ حائز اهمیت در این میان، به خاطر سپردن این موضوع است که ختنه، هر قدر هم که شیوه و فرآیندی قدیمی باشد و به هر میزان که شیوه‌های گوناگونی برای انجام آن در طول زمان به وجود آمده باشد، یک عمل جراحی است و تمامی تمهیدات لازم برای حفظ سلامت بیمار خردسال باید در پیاده‌سازی آن به اجرا درآید، در ادامه بیش‌تر به موضوع استریل بودن لوازم ختنه خواهیم پرداخت.

استریل بودن لوازم ختنه

جراحی ختنه و وسایل مورد استفاده در آن

در جراحی ختنه، بخشی از پوست برش داده می‌شود؛ از این رو، استریل بودن کامل محیط و تمامی وسایلی که در حین انجام این عمل جراحی مورد استفاده قرار می‌گیرد از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

در صورتی که اتاق عمل یا هر کدام از وسایل مورد استفاده در عمل استریل نشده و حتی ذره‌ای آلوده باشند، احتمال عفونی شدن زخم که در اصطلاح عام به آن چرک کردن زخم می‌گویند به وجود می‌آید، اتفاقی که مشکلات و خطرات بیش‌تری را با خود به همراه خواهد داشت.

به همین دلیل، در کلینیک ختنه نوزادان تهران نهایت توجه به مقوله بهداشت و استریل کردن کامل محیط و تمامی وسایل شده است تا همواره بتوان از سلامت کامل مراجعین محترم مطمئن بود و رضایت و خشنودی آن‌ها را نیز به دست آورد.

این مرکز مجهز به یک دستگاه اتوکلاو از کلاس مورد تایید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است تا تمامی وسایل پس از اتمام هر جراحی به وسیله آن به صورت کامل ضدعفونی شوند؛ لازم به ذکر است که وسایل غیرقابل استریل شدن نیز که ممکن است در حین جراحی مورد استفاده قرار بگیرند به منظور حفظ حداکثری بهداشت در این مرکز، از نوع یک‌بار مصرف انتخاب شده و به کار می‌رود تا پس از اتمام هر جراحی دور ریخته شده و وسایل جدید در جراحی ختنه بعدی مورد استفاده قرار بگیرند.

Call Now Button