منع ختنه برای کدام نوزادان مطرح می‌شود
آنچه در این مطلب می‌خوانید

منع ختنه در مواردی توسط پزشکان متخصص توصیه می‌شود که این جراحی سلامت کودک را تهدید کند. نوزاد پسر که به دنیا می آید، مادر و پدر دنبال اینند که کجا برای ختنه پسرشان مراجعه کنند؟! اما قبل از آن بهتر است نزد پزشک متخصص اطفال مراجعه کنید. ابتدا باید فرزندتان معاینه شود که مشخص شود هیچ مشکلی برای انجام ختنه ندارد.

برخی نوزادان پسر هستند که نمی توانند به خطر یکسری مسائل و بیماری ها ختنه شوند و جزو موارد منع ختنه به حساب می‌آیند. در ادامه به برخی ای از این بیماری ها تداخل در انجام ختنه کودک ایجاد می کنند می پردازیم.

موارد منع ختنه

  •   اگر تنه آلت نوزاد در سطح پوست عانه قرار گرفته و درحقیقت آلت نوزاد در چربی عانه فرو رفته باشد.
  •   اگر آلت نوزاد بسیار کوچک باشد، یعنی کمتر از 2.5 سانتیمتر طول داشته باشد (آلت نوزاد سالم بین 2.8 تا 4 سانتیمتر می ‌باشد).
  •   اگر پیشابراه به جای نوک آلت در زیر سر یا تنه آلت قرار گرفته باشد و پوست ختنه کامل تشکیل نشده باشد احتمال توصیه منع ختنه وجود دارد. (مردم به این حالت می‌گویند که نوزاد ختنه شده به دنیا آمده است). این وضع یک نوع نابهنجاری است و نوزاد به جای ادرار کردن به جلو به زیر ادرار می ‌کند، در چنین موارد کودک را نباید ختنه کرد بلکه باید در 18 ماهگی با عمل جراحی خاص آلت او را ترمیم نمود.
  • ورم پوست غلاف سر آلت و چسبندگی آن

در صورت داشتن نوزادی با این شرایط، البته به تشخیص پزشک متخصص ختنه بهتر است از انجام ختنه خودداری کنید. همانطور که اشاره شد، در سنین بالاتر می توان با جراحی این مشکلات را حل کرد و موارد منع ختنه را برطرف نمود.

آیا خونریزی پس از ختنه خطرناک است؟

حال که در خصوص موارد منع ختنه توضیح دادیم لازم است کمی در خصوص خونریزی پس از این جراحی نیز توضیحاتی ارائه نماییم. حالا اگر کودک ختنه شد، خونریزی کرد چطور؟ این هم نشانه مشکلی در ختنه می باشد؟ شایع‌ترین عوارض ختنه در لحظات اول خونریزی می باشد.

حتی در درازمدت تنگی دهانه مجرای ادراری است که البته در صورت عدم تخصص و حرفه ای نبودن پزشک متخصص ختنه می باشد. معمولا این عوارض هم با روش حلقه و هم با روش جراحی و بخیه به وجود می‌آید. در صورتی که به جای مطمئنی مراجعه نکرده باشید. و مورد دیگر شایع ‌ترین دلیل ایجاد تنگی دهانه مجرای ادراری، عدم مراقبت صحیح بعد از ختنه در نوزادان می باشد.

پس به موارد منع ختنه توجه نمایید. و حتما مراقبت‌های پس از ختنه را جدی بگیرید. کلیه این مراقبت ها از پایین همین صفحه در دسترس است.

5/5 - (1 امتیاز)

قابل توجه مراجعین محترم

در صورت بروز هرگونه مشکل در ارتباط با تلفن‌های کلینیک ختنه نوزادان تهران می‌توانید در تلگرام و یا دایرکت اینستاگرام پیام خود را ارسال نمایید. برای ارسال پیام روی پیام رسان مورد نظر کلیک نمایید.

advanced divider

پربازدیدترین نوشته‌ها

advanced divider
advanced divider

در شبکه های اجتماعی ما را دنبال کنید

اشتراک اين مطلب در شبكه های اجتماعی