بهداشت فردی مردان
آنچه در این مطلب می‌خوانید

بهداشت فردی مردان چقدر مهم است؟

در پست های قبلی اشاره کردیم که با ختنه مردان می توان از بسیاری از بیماری های عفونی پیشگیری کرد. به طور مثال عفونت ادراری یا عفونت آلت تناسلی، که بخشی از این مسائل با ختنه حل می شود.

اما علاوه بر آن، باید آقایان به بهداشت فردی شان هم اهمیت ویژه ای دهند. خصوصا بعد از ازدواج این مسئله قبل از رابطه جنسی و بعد از آن بسیار مهم می باشد.

در رابطه جنسی بخش های دیگر بدن هم دخالت دارند. پس باید به پاکیزگی بخش بخش بدن اهمیت داد. همچنین بهداشت جنسی در این بین مهمترین گزینه به شمار می آید. بهداشت جنسی تنها به یک بخش خلاصه نمی شود، بلکه همانطور که اشاره کردیم به دیگر بخش های بدن هم ربط پیدا می کند. اما نکاتی که باید در این باره در نظر بگیرید ، به چندین مورد دسته بندی می شوند :

اول : بشویید و خشک کنید

پوست آلت تناسلی مردان متفاوت از بخش های دیگر نیست، شستن آن در روز حداقل یکبار هم کافی می باشد. برای جلوگیری از خارش ، مردان باید بعد از حمام و شنا کردن و عرق کردن آلت تناسلی شان را خشک کنند. قبل از رابطه جنسی بهتر است آلت تناسلی شسته شود. بهترین راه برای جلوگیری از گسترش عفونت می باشد، تا جایی که احتمال انتقال را کاهش می دهد. مردانی هم که ختنه نشده اند، باید بهداشت و تمیزی آلت شان را رعایت کنند، و بعد از شتسشو خشک کردن را نباید فراموش کنند.

بهداشت فردی مردان

دوم : قوانینی در رابطه با لباس های زیر

شاید برخی از عنوان آن تعجب کنند، اما مردان باید روزانه لباس زیرشان را عوض کنند. این مورد به پیشگیری از ورود عفونت کمک می کند، از ایجاد حساسیت و بوی بد هم جلوگیری می کند. اگر هم به خاطر ورزشی یا فعالیتی عرق کرده اید، حتما حواستان باشد که لباس زیرتان را عوض کنید. جنس کتان بهترین گزینه برای پسران است تا هوا هم رد و بدل شود. اما گزینه مناسب و هوشمندانه ای برای شرایط ورزشی نیست.

سوم : حواستان به خودتان باشد

بهترین گزینه این است که هر چند وقت یکبار آلت تناسلی تان را چک کنید و ببینید که حالت نامتعادلی نداشته باشند. مثلا  اگر قرمزی، التهاب، زخم، زگیل یا دردی در این ناحیه داشتید، هرچه سریعتر نزد پزشک مراجعه کنید. زیرا با چنین تغییراتی فقط شرایط بیماری ها و عفونت های منتقله جنسی، سرطان و دیگر مشکلات را بیشتر می کنید. برخی توده هایی هم که مردان حس می کنند خیلی جدی نیستند، اما باید نزد یک پزشک متخصص رفت.

چهارم : با پزشکتان صحبت کنید(و سعی کنید اصل ماجرا را بگویید)

توصیه می شود در سال یک بار تحت معاینه فیزیکی قرار گرفت. ایده کلی در این باره این است که باید پزشک ارتباط داشته باشید، و بررسی های معمول را انجام دهید. مثلا آن هایی که رابطه جنسی دارند، باید حتما تست های STD را بدهند، و موارد حفاظت و نگهداری را در نظر بگیرند.

پنجم : تمیز نگه دارید

برخی شکایت از بوی آلت تناسلی شان دارد، در صورتی که بسیار به پاکیزگی اهمیت می دهند. بهتر است به شستشوی روزانه و بعد از فعالیت های سنگین با تعریق زیاد ادامه دهید. آب و صابون لازمه های پاکیزگی می باشند. پس بجای آن به دنبال محصولات خاص و تحریک زا نباشید، فقط وضعیت را بدتر می کنند.

ششم : لباس های گشاد بپوشید

صحبت از لباس یا شلوار می شود، بهتر است سراغ لباس های گشاد و راحت بروید. محدودیت و گرما روی باروری تاثیر می گذارند و به عفونت کمک می کنند تا تکثیر پیدا کند. مثل خارش شدید.

منبع : http://www.mensjournal.com

پربازدیدترین نوشته‌ها

advanced divider
advanced divider

در شبکه های اجتماعی ما را دنبال کنید

اشتراک اين مطلب در شبكه های اجتماعی

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram