عوارض تنگی مجاری ادرار
آنچه در این مطلب می‌خوانید

چرا بر انجام ختنه انقدر سفارش می شود؟

حتی در کشورهای اروپایی انقدر ختنه پزشکی مورد توجه قرار گرفته است؟

ختنه پزشکی مردان که دیگر در غرب با نام MMC هم شناخته شده است، یک روش کاملا اثبات شده و به جهت پیشگیری از انتقال ویروس HIV می باشد.

در واقع به عنوان یک متد برای پیشگیری از انتقال ویروس HIV توصیه شده است. مدلسازی ها توصیه می کنند که برای هر 5 داوطلب که در آفریقای جنوبی ختنه پزشکی شده اند، از یک نوع عفونت ویروسی HIV جدید جلوگیری شده است.  ختنه پزشکی مردان به همراه سایر استراتژی های جلوگیری از ویروس ایدز در نظر گرفته است و نقش مهمی در کاهش عفونت های ویروس HIV داشته است.

علم پشت ختنه پزشکی مردان :

پوست ختنه گاه درونی سرشار از سلول های لانگرهانس (سلول های هدف HIV) می باشند. بلافاصله بعد از قرار گرفتن در معرض رابطه جنسی، در صورتی که همسر فرد HIV مثبت داشته باشد، T-CELL آلوده ایدز را به سلول های لانگرهانس از طریق دندریت ها که زیر سطح پوست ختنه گاه می باشند، منتقل می کنند. سلول های لانگرهانس با ویروس HIV مهاجر هجوار می شوند و سپس HIV را به T-CELL ها منتقل می کنند. عفونت در حالت های التهابی مرتبط با ویروس هرپس نوع 2 و دیگر عفونت های منتقله جنسی می باشد. سطح بالای پوست ختنه گاه و پاره شدن پوست ختنه گاه یا فرونولوم در طی رابطه جنسی می تواند زمینه را برای ورود ویروس HIV آسان تر کند. بنابراین، از جهات مختلف، پوست ختنه به صورت بیولوژیکی اولین نقطه ضعف به حساب می آید، و به ویروس HIV اجازه می دهد که در طی رابطه جنسی انتقال پیدا کند.

علت و اهمیت ختنه پزشکی مردان

ختنه پزشکی مردان یا MMC یک رویکرد کم خطر می باشد و عوارض جانبی ندارد. فقط در صورت عدم رعایت یکسری موارد پزشکی و بهداشتی از جمله موارد زیر، ممکن است دیده شود :

  • فقط یک متخصص آموزش دیده باید ختنه را در محیطی استریل انجام دهد.
  • مشاوره و آموزش درباره پروسه ای که قرار است صورت گیرد، و مراقبت از زخم بعد آن(مثل تمیز نگه داشتن الت تناسلی مردان، شستشو به طور منظم با آب و نمک و تعویض بانداژ یا پانسمان)
  • استراحت جنسی در طول دوره بهبود زخم.
لطفا به این مطلب امتیاز دهید

قابل توجه مراجعین محترم

در صورت بروز هرگونه مشکل در ارتباط با تلفن‌های کلینیک ختنه نوزادان تهران می‌توانید در تلگرام و یا دایرکت اینستاگرام پیام خود را ارسال نمایید. برای ارسال پیام روی پیام رسان مورد نظر کلیک نمایید.

advanced divider

پربازدیدترین نوشته‌ها

advanced divider
advanced divider

در شبکه های اجتماعی ما را دنبال کنید

اشتراک اين مطلب در شبكه های اجتماعی