انجام ختنه مردان در غرب
آنچه در این مطلب می‌خوانید

انجام ختنه مردان به عنوان یک جراحی اعمال می شود که پوست ختنه گاه پسران برداشته می شود. یک یاز قدیمی ترین و شایع ترین پروسه های جراحی که در نوزادان انجام می شود، که هم می تواند ریشه در مذهب داشته باشد، یا از لحاظ اجتماعی باشد، یا پزشکی و دلایل فرهنگی.

مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها، انجام ختنه مردان خصوصا آن ها را به انجام ختنه به روش حلقه بسیار تشویق می کند. زیرا با این روش می توان خطر عفونت HIV را کاهش داد. با این حال، خیلی ها هم مخالف این قضیه می باشند. طبق مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها، 58.3 درصد از نوزادان آمریکایی در سال 2010 ختنه شده اند. در انگلیس هم که حدود 8.5 درصد از مردان ختنه شده اند.

حقایق جالبی از انجام ختنه مردان به روش حلقه که شاید ندانید :

اینجا برخی از این نکته ها درباره انجام ختنه گفته شده است. جزییات ریز آن هم در ادامه گفته خواهد شد :

  • اولین ختنه ها معمولا به اندازه 15000 سال قدمت دارند.
  • معمولا هم در ایالات متحده رایج می باشد، اما در کشورهای غربی خیلی رایج نیست.
  • ختنه نوزادان تقریبا 5 الی 10 دقیقه ای طول می کشد.
  • ختنه بزرگسالان هم به اندازه یک ساعتی طول می کشد، ریکاوری آن هم 2 الی 3 هفته ای زمان می برد.
  • اسلام، یهودی، و خیلی از ادیان دیگر ختنه را خیلی وقت است که انجام می دهند.
  • انجام ختنه به روش حلقه بسیار ساده می باشد. با برداشت پوست ختنه گاه، که شاید هم در کل 10 دقیقه طول بکشد، پروسه اصلی کامل می شود و در طولانی ترین حالتش، یک ساعت زمان می برد.

انجام ختنه مردان در غرب

تاریخچه ختنه ؟!

اولین ختنه ها ممکن است 15000 سال قدمت داشته باشند. احتمالا در زمان باستان این روش مشهور بوده است، و عموم مردم از این روش استفاده می کردند تا از بروز بالانیت جلوگیری کنند. بالانیت می تواند منجر به تورم و درد در سر آلت تناسلی شود. حتی ممکن است به دلیل جمع شدن ادرار زیر پوست ختنه گاه، مشکلات دیگری در پی داشته باشد.

ختنه در دنیای غرب از قرن 19ام محبوبیت پیدا کرد، به دلیل اینکه از استمنا جلوگیری شود. در واقع به دلایل مختلفی برای جلوگیری از مواردی جمله صرع، فلج، سل، و جنون دست به چنین کاری زدند.

5/5 - (1 امتیاز)

قابل توجه مراجعین محترم

در صورت بروز هرگونه مشکل در ارتباط با تلفن‌های کلینیک ختنه نوزادان تهران می‌توانید در تلگرام و یا دایرکت اینستاگرام پیام خود را ارسال نمایید. برای ارسال پیام روی پیام رسان مورد نظر کلیک نمایید.

advanced divider

پربازدیدترین نوشته‌ها

advanced divider
advanced divider

در شبکه های اجتماعی ما را دنبال کنید

اشتراک اين مطلب در شبكه های اجتماعی

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram