آیا کودکان دچار هیپوسپادیاس را می توان ختنه کرد؟
آنچه در این مطلب می‌خوانید

هیپوسپادیاس چیست؟

بسیاری از پسران با آلت تناسلی نرمال متولد می شوند و اندام تناسلی شان به درستی هم کار می کند.

اما برخی پسران هستند که با شرایطی مثل هیپوسپادیاس متولد می شوند. هیپوسپادیاس شکل آلت تناسلی معمولی می باشد، و نه تنها به درستی کار نمی کند، بلکه به نظر نرمال هم نمی رسد. اورولوژیست کودکان از تکنیک های جراحی بسیاری می تواند استفاده کند تا این مشکل را حل کند.

نقش اصلی آلت تناسلی مردان نگه داشتن ادرار و اسپرم در خارج از بدن می باشد. لوله مجاری ادرار لوله ایست که ادرار و اسپرم را از طریق آلت تناسلی خارج می کند. از ابتدای آن تا خارج از آن meatus نامیده می شود. هردو وظیفه آن زمانی که meatus در سر آلت تناسلی می باشد، راحت تر است.

هیپوسپادیاس چه زمانی دیده می شود؟

هیپوسپادیاس منظور شرایطیست که در آن meatus سر آلت تناسلی نیست. به جای آن، سوراخی می باشد که ممکن است در هر جایی به زیر آلت تناسلی باشد. meatus یا این حفره اغلب نزدیک انتهای آلت تناسلی (ناحیه دیستال) دیده می شود. اما ممکن است در اواسط شفت آلت تناسلی تا بیس آلت تناسلی، یا حتی در داخل اسکروتوم (ناحیه پروکیسمال) دیده شود. در 15% موارد، آلت تناسلی کمی انحنا پیدا می کند که در این شرایط chordee نامیده می شود. زمانی که meatus بیشتر به سمت شفت باز می شود، انحنا در بیش از 50درصد بیماران رخ می دهد. Hypospadias یک نقص مادرزادی شایع می باشد که در هر 200 پسر بالای یک نفر این گونه یافت می شود.

آیا کودکان دچار هیپوسپادیاس را می توان ختنه کرد؟

در اکثر موارد، hypospadias تنها مشکل رشد در نوزادان می باشد و مشکلات دیگری در سایر اعضا یا سیستم ادراری به وجود می آورد.

آیا ختنه تداخلی با hypospadias دارد؟

طبق تحقیقاتی که روی نوزادان دارای این شرایط صورت گرفت، انجام ختنه روی این اختلال تاثیری نداشت و عوارضی در برنداشت. بر اساس این یافته ها، به همراه نتایج قبلی، نشان داده شد که ختنه نوزادان را می توان با اطمینان کامل انجام داد.

لطفا به این مطلب امتیاز دهید

قابل توجه مراجعین محترم

در صورت بروز هرگونه مشکل در ارتباط با تلفن‌های کلینیک ختنه نوزادان تهران می‌توانید در تلگرام و یا دایرکت اینستاگرام پیام خود را ارسال نمایید. برای ارسال پیام روی پیام رسان مورد نظر کلیک نمایید.

advanced divider

پربازدیدترین نوشته‌ها

advanced divider
advanced divider

در شبکه های اجتماعی ما را دنبال کنید

اشتراک اين مطلب در شبكه های اجتماعی