ختنه با جراحی
آنچه در این مطلب می‌خوانید

ختنه با جراحی یکی از متدهای انجام این عمل است. همانطور که می‌دانید ختنه، یک عمل جراحی اختیاری برای از بین بردن لایه ای پوست سر آلت تناسلی می باشد که پوست ختنه‌ گاه نامیده می شود. در این مطلب در خصوص روش جراحی ختنه نوزادان پسر بیش‌تر توضیح خواهیم داد.

چقدر زمان می برد تا ختنه با جراحی انجام شود؟

این کار تنها چند دقیقه زمان می‌ برد.  در طی ختنه که با جراحی انجام می شود، کودک روی یک میز مخصوص قرار می ‌گیرد. آلت تناسلی توسط مواد استریلیزه، تمیز و گیره مخصوص، به آن متصل شده و پوست اضافی در آن محل بریده و برداشته می ‌شود.  پس از انجام عمل ختنه، پزشک، گاز را با یک ژل روغنی روی زخم قرار می ‌دهد تا از مالش آلت در برابر پوشک محافظت شود.

فواید ختنه چیست؟

مطالعات نشان داده که پسرانی که ختنه می شوند، در آینده از برخی از آسیب های سلامتی در امان می باشند. ابرخی از این آسیب‌ها عبارتند از:

  • احتمال سرطان آلت تناسلی در آن ها بسیار پایین می باشد.
  • کاهش چشمگیر احتمال مبتلا شدن به ویروس HPV و HIV
  • کم شدن میزان ابتلا به عفونت های ادراری در دوران کودکی
  • احتمال ابتلا به سرطان های دهانه رحمی، در همسران شان هم کمتر می باشد.

عوارض ختنه با جراحی و روش حلقه چیست؟

عوارض جدی بعد از ختنه با جراحی یا حلقه دیده نمی‌شود. اما اگر به طور نادر چنین علائمی دیدید نزد پزشک مراجعه کنید:

  • خونریزی بیش از اندازه یا عفونت محل جراحی
  • بیش از حد پوست محل ختنه برداشته شده باشد.
  • عوارض جانبی داروهایی که برای تسکین درد تجویز شده است

والدین باید به مراقبت‌های بعد از ختنه نیز توجه نمایند تا از بروز عوارض ناخواسته هم جلوگیری گردد. آلت تناسلی 7 تا 10 روز طول می کشه که بهبود پیدا کند. معمولا چند روز اول محل ختنه با جراحی یا حلقه ملتهب بوده و ممکن است ترشحات زردی به همراه داشته باشد. اما با گذشت زمان جای زخم بهبود خواهد یافت. لازم است جای جراحی تمیز نگه داشته شود و برای شستشو از صابون استفاده شود. همچنین پوشک نوزاد را مرتب عوض نمایید و در هر بار تغییر پوشک، آلت تناسلی کودک را با آب و صابون به آرامی شستشو دهید.

3/5 - (2 امتیاز)

قابل توجه مراجعین محترم

در صورت بروز هرگونه مشکل در ارتباط با تلفن‌های کلینیک ختنه نوزادان تهران می‌توانید در تلگرام و یا دایرکت اینستاگرام پیام خود را ارسال نمایید. برای ارسال پیام روی پیام رسان مورد نظر کلیک نمایید.

advanced divider

پربازدیدترین نوشته‌ها

advanced divider
advanced divider

در شبکه های اجتماعی ما را دنبال کنید

اشتراک اين مطلب در شبكه های اجتماعی