ورزش های سنگین بعد از ختنه
آنچه در این مطلب می‌خوانید

آیا دویدن یا ورزش های سنگین بعد از ختنه ضرر دارد؟!

بسیاری از بزرگسالانی که ختنه کرده اند، سوالشان اینست که بعد از ختنه مجاز به انجام ورزش های سنگین هستند یا خیر!

بعد از ختنه ممکن است در رختخواب دراز بکشید و استراحت کنید. اما بعد از مدتی خسته می شوید و نیاز به فعالیت های بیشتری دارید. پرستارانی که در اطرافتان هستند، در صورت هرگونه مشکل پاسخگوی شما می باشند. تا زمانی که پزشک تایید نکرده است، نمی توانید از جای خود بلند شوید. زمانی که معاینه شدید، و پزشک تشخیص داد که مجاز به حرکت کردن و مرخص شدن می باشید آنجاست که دیگر می توانید حرکت کنید؛ لباس هایتان را پوشیده و روانه خانه شوید. در صورتی که نیاز به ماندن در بیمارستان باشد، پزشک شما را به اتاقتان برمی گرداند. از بانداژ برای پوشاندن زخمتان استفاده می شود تا ناحیه زخم تمیز مانده و از وجود هرگونه عفونتی پیشگیری شود. برای بررسی زخم بانداژ برداشته می شود و اگر در رابطه با زخمتان سوالی داشتید می توانید با پزشک مربوطه در میان بگذارید. به طور مثال دونده هستید و درست چند هفته بعد از جراحی مسابقه دارید.

عدم انجام ورزش های سنگین بعد از ختنه

سوالی که پیش می آید، چه باید کرد؟ آیا می توان تمرین یا ورزش های سنگین کرد؟

فعالیت در زمان ختنه : درست روزی که ختنه می شوید، ممکن است نیاز باشید چند قدمی راه بروید، یا روز بعدش چنین کاری کنید. راه رفتن به جلوگیری از لخته شدن خون کمک می کند. حتی ممکن است ورزش هایی هم در رختخواب به شما داده شود. اما تا زمانی که گفته نشده راه بروید نباید از رختخواب پایین بیایید. برای اولین بار شاید نیاز به کمک برای راه رفتن داشته باشید.

اما اینکه بعد از جراحی سریعا بتوانید ورزش های سنگین یا فعالیت های سنگین انجام دهید، کمی زود است. از وازلین برای چرب کردن محل زخم استفاده کنید، زیرا از چسبندگی زخم جلوگیری می کند. تا یکی دو هفته اول توصیه می شود که کار سنگین یا ورزش نکنید، تا زمانی که زخم بهبود یابد. اما اگر حس می کنید که حالتان بهتر است و زخمتان بهبود یافته می توانید شروع کنید. اما با این حال باید مراقب باشید فشاری به زخم وارد نشود. همچنین قبل از هر چیز با پزشک مربوطه مشورت کنید.

چه چیزهایی بعد از ختنه بخورید و یا نخورید؟

نوشیدنی ها و مایعات می توانید میل کنید. غذاهایی که دوست دارید هم می توانید بخورید. حتی شاید دفعه اول تکه های یخ به شما داده شود. سپس مایعاتی مانند آبمیوه، آب، نوشیدنی های بدون گاز به شما داده می شود. اگر معده دچار ناراحتی نشود، می توان غذاهای نرم و سبک را شروع کرد و خورد، مثل بستنی. در صورتی که غذاهای نرم را به آسانی بخورید، غذاهای جامد هم می توانید آرام آرام شروع کنید.

لطفا به این مطلب امتیاز دهید

قابل توجه مراجعین محترم

در صورت بروز هرگونه مشکل در ارتباط با تلفن‌های کلینیک ختنه نوزادان تهران می‌توانید در تلگرام و یا دایرکت اینستاگرام پیام خود را ارسال نمایید. برای ارسال پیام روی پیام رسان مورد نظر کلیک نمایید.

advanced divider

پربازدیدترین نوشته‌ها

advanced divider
advanced divider

در شبکه های اجتماعی ما را دنبال کنید

اشتراک اين مطلب در شبكه های اجتماعی