بیماری هموفیلی و ختنه پسران
آنچه در این مطلب می‌خوانید

آیا اختلالات خونی مثل هموفیلی در ختنه پسران موثر است؟

یکپارچگی اچتماعی و فرهنگی پسران هموفیلی در جامعه یکی از مهمترین مراحل درمان هموفیلی می باشد. ختنه، یک روش سنتی و یک مراسم مهم برای مسلمان ها و یک مراسم مهم برای مسلمانان و یهودی ها می باشد.

در مجموع 105 بیمار هموفیلی و والدین آن ها مورد بحث و بررسی قرار گرتند. از این ها، 94درصد والدین بیماران ختنه نشده بودند که به اجبار آمده بودند. پسران هموفیلی 60% و والدین شان 82% که پیچیدگی ضعیف تری دارند زیرا این پسران قادر به ختنه شدن نیستند. خطر خونریزی اولین دلیل این بیماری می باشد (70% ). والدین همه بیماران ختنه شده بعد از ختنه بسیار خوشحال بودند. در کل، ختنه مشکل بسیار مهم اجتماعی در خصوص بیماران هموفیلی می باشد. و نیاز دارد که حل شود.

نکته ای که در ختنه پسران هموفیلی باید در نظر داشت :

در صورتی که سابقه بیماری هموفیلی در نزدیکان نوزاد وجود دارد بهتر است با توجه به احتمال خونریزی ختنه بعد از انجام آزمایشات انعقادی انجام شود.

بیماری هموفیلی و ختنه پسران

جراحی ها طوری برنامه ریزی می شوند که 100درصد کنترل  قبل و بعد از آن حداقل به 50 درصد بعد از سه روز برسد. در انجام ختنه، برای جراحی از کوریزاسیون موثری از جراح استفاده می شود. برای آن هایی که خونریزی دارند، تزریق بولوس انجام می شود.

در جوامع مسلمان، مردم باید طبق دین و مذهبشان باید کودک پسر را ختنه کنند. یک روش پزشکی که در بسیاری از مناطق دیگر کشور نیز مباحثی را به میان آورده است.

پس به این ترتیب، خانواده ها به دلیل فواید و مزایایی بعدی ختنه پسران باید تمام موارد را رعایت کنند. در صورتی که هماتولوژی و دپارتمان های جراحی به همراه وسایل آرمایشگاهی با هم استفاده شوند، ختنه راحت تر و با خیال آسوده تر انجام می گیرد. به عبارتی دیگر، باید فشار های اجتماعی و روحی غیر ضروری و برخی مشکلات پزشکی حل شوند.

لطفا به این مطلب امتیاز دهید

قابل توجه مراجعین محترم

در صورت بروز هرگونه مشکل در ارتباط با تلفن‌های کلینیک ختنه نوزادان تهران می‌توانید در تلگرام و یا دایرکت اینستاگرام پیام خود را ارسال نمایید. برای ارسال پیام روی پیام رسان مورد نظر کلیک نمایید.

advanced divider

پربازدیدترین نوشته‌ها

advanced divider
advanced divider

در شبکه های اجتماعی ما را دنبال کنید

اشتراک اين مطلب در شبكه های اجتماعی