تاثیر ختنه روی زندگی زناشویی
آنچه در این مطلب می‌خوانید

آیا ختنه کردن مردان در عملکرد جنسی زنان در آینده تاثیرگذار است؟

براساس تحقیقاتی که در سال 2009 در 21 جولای در آفریقای جنوبی انجام شد. نتیجه گزارشات به این شرح بود که زنانی که همسرانشان ختنه شده بودند، عملکرد جنسی بهتری داشتند.

محققان روی 455 مرد که تازه ختنه شده بودند، تحقیق کردند. نزدیک 40درصد می گفتند که بعد از ختنه رابطه جنسی برایشان لذتبخش تر بوده است. حدود 57درصد هم گزارش شده بود که تغییر آن چنانی در میل جنسی شان نداشته است. 3 درصد هم که بعد از ختنه رضایت جنسی شان کمتر شده بود.

همچنین زنانی بودند که در رابطه با همسرشان این طور اظهار کرده بودند که در نعوظ مشکل خاصی نداشته اند.

در بین 3درصد از زنان گزارش شده بود که از کاهش رضایت جنسی خود ناراضی بودند، البته دلیل اصلی چنین مساله ای، کاهش میل جنسی در یکی از طرفین بوده است.

تاثیر ختنه روی عملکرد جنسی

همچنین به دیگر مساله ای که در این بسیار توجه شده بود، ختنه در کاهش بیماری ایدز یا HIV بسیار موثر بوده است. تقریبا تا بیش از 50درصد ابتلا و انتقال چنین بیماری را در کنار رعایت بهداشت فردی و جنسی کاهش داده بود.

از زنانی که همسرانشان قبل از ازدواج ختنه نشده بودند، و بعد از آن ختنه شده بودند، تقاضای یک بررسی و تحقیق در رابطه با میل جنسی شان در هر دو حالت شد. مردان به نسبت تغییر در چنین مساله ای را بیشتر حس کرده بودند و بعد از ختنه بیشتر راضی بودند.

علاوه افزایش و بهبود عملکرد جنسی در مردان بعد از ختنه، همچنین باید یاداور شد که ختنه تنها چنین مزیتی ندارد، بلکه دارای مزایای بسیاری از جمله جلوگیری از انتقال بیماری های جنسی می باشد. مزایای بهداشتی و سلامتی که برای مردان بعد از ختنه به دنبال دارد، احتمال ابتلا به عفونت های دستگاه ادراری را کاهش می دهد، یا عفونت منتقله جنسی را کمتر می کند. مثلا در سال اول زندگی نوزادان احتمال عفونت ادراری در کودکان ختنه نشده بسیار زیاد می باشد. به همین دلیل با انجام این جراحی در نوزادی می توان تمام فواید و مزیت های بعد از آن را در بزرگسالی به همراه داشت.

لطفا به این مطلب امتیاز دهید

قابل توجه مراجعین محترم

در صورت بروز هرگونه مشکل در ارتباط با تلفن‌های کلینیک ختنه نوزادان تهران می‌توانید در تلگرام و یا دایرکت اینستاگرام پیام خود را ارسال نمایید. برای ارسال پیام روی پیام رسان مورد نظر کلیک نمایید.

advanced divider

پربازدیدترین نوشته‌ها

advanced divider
advanced divider

در شبکه های اجتماعی ما را دنبال کنید

اشتراک اين مطلب در شبكه های اجتماعی