ختنه-بعد-از-بلوغ
آنچه در این مطلب می‌خوانید

ختنه بعد از بلوغ اگرچه توصیه نمی‌شود اما در صورتی‌که به علل مختلف این جراحی به تعویق افتاده باشد برای سلامت مردان توصیه می‌شود. در این مطلب از کلینیک ختنه نوزادان تهران به توضیح در این خصوص پرداختیم.

اهمیت ختنه

این جراحی با توجه به مزایایی که دارد، مثل کاهش خطر ابتلا به سرطان آلت تناسلی که از دغدغه های آقایان است. البته این بیماری نادر است. پس نگران نباشید! اما با این حال با انجام ختنه، از همین بیماری نادر هم جلوگیری می شود. قبل از اینکه در خصوص ختنه بعد از بلوغ توضیح دهیم لازم می‌دانیم به سایر فواید این جراحی به صورت گذرا اشاره نماییم.

پسران و مردانی که ختنه شده اند، اکثرا کمتر در معرض خطر بیماری هایی مثل بیماری های منتقله جنسی یا STD می باشند. این بیماری از طریق رابطه جنسی منتقل می شود. همچنین در رابطه با HIV یا ویروس ایدز هم به این صورت می باشد. مردانی که ختنه شده اند، کمتر در معرض عفونت دستگاه ادراری قرار می گیرند. در واقع این عفونت روی مثانه، کلیه ها، یا لوله های ادراری تاثیر می گذارد. پس در صورت ختنه شدن نگران هیچ گونه عفونتی از جانب پوست ختنه گاه نباشید. زیرا با ختنه مشکل فیموز یا تنگی پوست ختنه گاه هم از بین می رود.

آیا ختنه بعد از بلوغ انجام می‌شود؟

والدین در رابطه با ختنه پسرشان در سنین نوزادی، باید تصمیم بگیرند که آیا ختنه شود یا نه. اما گاهی پیش می آید که فرزندشان در دوره نوزادی ختنه نمی شود. این مسئله ممکن به دلایل مختلفی باشد. مثلا ترس از خطرات و عوارض احتمالی بعد از جراحی که با شنیدن درباره مزایای ختنه تصمیم والدین عوض می شود، زیرا می دانند که با انجام ختنه احتمال ابتلا به بیماری‌های مختلفی کاهش می‌یابد. فقط سوالی که پیش می آید این است که آیا ختنه بعد از بلوغ اشکالی دارد؟ در جواب باید بگوییم که ختنه در هر سنی می تواند انجام شود. در صورتی که فرزندتان را هنوز ختنه نکرده اید، حال به دلایل شخصی یا پزشکی، می توانید آن را دیرتر انجام دهید. به توصیه پزشک :

  • در صورتی که عفونت های مزمن پوست ختنه گاه داشتید که با هیچ رویه درمانی بهتر نشد، بدانید که بهترین راه همین ختنه کردن می باشد.
  • دوم در صورتی که پوست ختنه گاه نوک آلت تناسلی را پوشانده و به هیچ وجه کنار نمی رود، تنها راهی که می ماند ختنه می باشد.

لازم به ذکر است در کلینیک ختنه نوزادان تهران این جراحی به بهترین روش یعنی ختنه با حلقه فقط برای نوزادان تا شش ماه انجام می‌شود.

5/5 - (5 امتیاز)

قابل توجه مراجعین محترم

در صورت بروز هرگونه مشکل در ارتباط با تلفن‌های کلینیک ختنه نوزادان تهران می‌توانید در تلگرام و یا دایرکت اینستاگرام پیام خود را ارسال نمایید. برای ارسال پیام روی پیام رسان مورد نظر کلیک نمایید.

advanced divider

پربازدیدترین نوشته‌ها

advanced divider
advanced divider

در شبکه های اجتماعی ما را دنبال کنید

اشتراک اين مطلب در شبكه های اجتماعی

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram