انجام ختنه بعد از سن بلوغ
آنچه در این مطلب می‌خوانید

با توجه به مزایایی که ختنه کردن دارد، مثل کاهش خطر ابتلا به سرطان آلت تناسلی که از دغدغه های آقایان می باشد. البته این بیماری نادر است. پس نگران نباشید! اما با این حال با انجام ختنه، از همین بیماری نادر هم جلوگیری می شود.

پسران و مردانی که ختنه شده اند، اکثرا کمتر در معرض خطر بیماری هایی مثل بیماری های منتقله جنسی یا STD می باشند. این بیماری از طریق رابطه جنسی منتقل می شود. همچنین در رابطه با HIV یا ویروس ایدز هم به این صورت می باشد. مردانی که ختنه شده اند، کمتر در معرض عفونت دستگاه ادراری قرار می گیرند. در واقع این عفونت روی مثانه، کلیه ها، یا لوله های ادراری تاثیر می گذارد. پس در صورت ختنه شدن نگران هیچ گونه عفونتی از جانب پوست ختنه گاه نباشید. زیرا با ختنه مشکل فیموز یا تنگی پوست ختنه گاه هم از بین می رود.

ختنه بعد از بلوغ

آیا بعد از سن بلوغ می توان ختنه را انجام داد؟

والدین در رابطه با ختنه پسرشان در سنین نوزادی، باید تصمیم بگیرند که آیا ختنه شود یا نه. اما گاها پیش می آید که فرزندشان در دوره نوزادی ختنه نمی شود. ممکن به دلایل مختلفی باشد؛ مثلا ترس از خطرات و عوارض احتمالی بعد از جراحی، اما با شنیدن درباره مزایای ختنه تصمیم والدین عوض می شود، زیرا می دانند که با انجام ختنه خطر عفونت و سرطان ها را کاهش می دهند. فقط سوالی که پیش می آید این است که آیا ختنه کودک بعد از بلوغ ایرادی دارد؟ در جواب باید بگوییم که ختنه در هر سنی می تواند انجام شود. در صورتی که فرزندتان را هنوز ختنه نکرده اید، حال به دلایل شخصی یا پزشکی، می توانید آن را دیرتر انجام دهید. به توصیه پزشک :

در صورتی که عفونت های مزمن پوست ختنه گاه داشتید که با هیچ رویه درمانی بهتر نشد، بدانید که بهترین راه همین ختنه کردن می باشد.

دوم در صورتی که پوست ختنه گاه نوک آلت تناسلی را پوشانده و به هیچ وجه کنار نمی رود، تنها راهی که می ماند ختنه می باشد.

لطفا به این مطلب امتیاز دهید

قابل توجه مراجعین محترم

در صورت بروز هرگونه مشکل در ارتباط با تلفن‌های کلینیک ختنه نوزادان تهران می‌توانید در تلگرام و یا دایرکت اینستاگرام پیام خود را ارسال نمایید. برای ارسال پیام روی پیام رسان مورد نظر کلیک نمایید.

اینستاگرام کلینیک ختنه نوزادان تهران
advanced divider

پربازدیدترین نوشته‌ها

advanced divider
advanced divider

در شبکه های اجتماعی ما را دنبال کنید

اشتراک اين مطلب در شبكه های اجتماعی

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram